امام جمعه موقت بیرجند:

ضرورت روشنگری در جامعه/ وحدت اسلامی راهکار مقابله با زياده‌خواهی استكبار جهانی است

حجت الاسلام مشرفی بر ضرورت تبیین و روشنگری در جامعه تأکید کرد و گفت: همدلی و وحدت اسلامی راهکار مقابله با زياده‌خواهی استكبار جهانی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محسن مشرفی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند با اشاره به اینکه در چندسال اخیر موانعی بر سر راه حرکت انقلاب برای رسیدن به آرمان‌ها ایجاد شد، گفت: شیوع کرونا، تحریم ها، هجمه همه جانبه دشمن، ضعف در مدیریت و عملکرد که در دولت قبل شاهد بودیم از جمله این موانع است که باید در جهت رفع آن تلاش کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه برنامه و نیاز ضروری امروز کشور انجام کار جهادی در تمام عرصه های فرهنگی، بهداشت، علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، افزود: امام علی(ع) می فرماید:«هركس بر رنج كسب وكار صبر نكند، بايد رنج ندارى را تحمّل كند».

حجت الاسلام مشرفی خطاب به جوانان بیان کرد: اگر زمینه کار یدی  برای جوانان فراهم است نباید به منتظر کارهای پشت میزنشینی بمانند.

وی با تأکید بر اهمیت کار و تلاش در عرصه مقابله با هجمه های تبلیغاتی و جنگ نرم دشمن، گفت: دشمن نداشته های خود را با تبلیغات بزک می‌کند و خود را حامی حقوق بشر جلوه می‌دهد اما نقشه های استکبار جهانی در دنیا رسوا شده است.

امام جمعه موقت بیرجند به هجمه دشمن بر اسلام ناب محمدی و تخریب چهره نورانی آن اشاره و تصریح کرد: برنامه دشمن اسلام هراسی است و می خواهند این نور الهی را خاموش کنند اما اراده خداوند بر این است که  این نور همه عالم را فرا بگیرد.

حجت الاسلام مشرفی در ادامه با اشاره به نقشه دشمن که بر دست چدنی خود روپوش مخملی قرار دهد، گفت: دشمنان همواره پاره اى از حق و پاره اى از باطل را درهم مى آميزند و با شانتاژ رسانه ای به خورد جوامع می دهند.

وی با اشاره به اینکه روشنگری و تبیین راهکار مقابله با هجمه تبلیغاتی و جنگ نرم دشمن است، تصریح کرد: رهبر انقلاب با خطاب به دانشجویان فرمودند: «شما دانشجویان عزیز که میوه دل ملت و امید واقعی کشور هستید با اهمیت دادن به مسئله تبیین حقایق، هر کدام مانند چراغی اطراف خود را روشن و ابهام‌زدایی کنید».

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه ۱۹ مهرماه روز تأسیس مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی به دستور حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، در سال ۱۳۶۹ است، افزود: اتحاد نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان در جهان هیچ جایی برای عرض اندام مستکبران غرب و شرق باقی نمی‌گذارد و ملت های مسلمان و نخبگان باید قدر این اقتدار و عظمت اسلامی را بدانند.

وی تأکید کرد: وحدت و همدلی در جامعه اسلامی راهکار مقابله با زیاده خواهی مستکبران است.

حجت الاسلام مشرفی با تبریک هفته نیروی انتظامی، عنوان کرد: حضرت علی(ع) فرمود:«سربازان به اذن‌الله، پناهگاه استوار رعیّت، و زینت و وقار زمامداران، شکوه دین، و راه‌هاى تحقق امنیّت کشورند»، و امروز عزت کشور را مرهون نیروهای نظامی و انتظامی هستیم.

امام جمعه موقت بیرجند به انتخاب رئیس سازمان صدا وسیما اشاره و‌ گفت: بخش بزرگی از مسئله تبیین بر عهده رسانه ملی است، و پخش مداوم برنامه های وارداتی در شأن ملت نیست و می طلبد برنامه های ملی و اسلامی متناسب با فرهنگ جامعه در سطح رسانه ملی و  استانی تولید شود.

وی به اقدامات دولت سیزدهم در چندماه اخیر اشاره کرد و گفت: فعال‌سازی شوراهای تعطیل شده و نیمه تعطیل، برگزاری جلسات هفتگی سران قوا، سفرهای استانی، انجام سریع واکسیناسیون، ترخیص پرشتاب کالاهای گمرکی، اتخاذ سیاست درست در کنترل قیمت سیمان، دستور  ممنوعیت واردات لوازم خانگی بارقه های امید را در جامعه روشن کرده است.

امام جمعه موقت بیرجند در پایان تأکید کرد: دور از انصاف است که دولت را تنها بگذاریم لذا باید همگان کمک کنند تا این ملت و انقلاب به آرمان خود که ایجاد تمدن اسلامی است، برسد.

 

انتهای پیام/۱۰