سرپرست دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد؛

ضرورت ساماندهی تقاطع‌های آنتنی در راه‌های فرعی و روستایی خراسان‌جنوبی

قیاسی ضمن بازدید از راه‌های روستایی و فرعی استان خراسان‌جنوبی بر ضرورت ساماندهی تقاطع‌های آنتنی در راه‌های فرعی و روستایی استان خراسان‌جنوبی تاکید کرد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی، قیاسی سرپرست دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی این سازمان در سفر دو روزه به استان خراسان‌جنوبی از محورهای روستایی و فرعی شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، سرایان، فردوس، بیرجند، قاین، خوسف و شهرستان طبس بازدید و مسائل و مشکلات راه‌های این مناطق مورد بررسی قرار داد.
در بازدید از محورهای روستایی استان خراسان جنوبی روکش راه‌ها، چگونگی ساخت پل‌ها وحذف آبنماها و همچنین ساماندهی تقاطع های آنتنی راه های روستایی و فرعی بررسی شد.
سرپرست دفتر نگهداری راه‌های فرعی و روستایی ضمن درخواست ادامه فعالیت‌های اجرا شده، بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری در حوزه راه‌های فرعی و روستایی باید استفاده از روش‌های نوین نگهداری از جمله روکش‌های حفاظتی و سازگار باشرایط جوی استان از جمله چیپ سیل ،اسلاری سیل یا اسکراپ سیل بهره برد و همچنین بر ضرورت ساماندهی تقاطع‌های آنتنی در راه‌های فرعی و روستایی تاکید کرد.
قیاسی عنوان کرد: در سطح راه‌های فرعی و روستایی استان خراسان‌جنوبی عملیات نگهداری راه‌ها به صورت مطلوب انجام شده هر چند به علت وسعت سطح استان و راه‌های فرعی وروستایی در استان هنوز کار زیادی لازم است تا انجام شود.
اسدالله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌جنوبی با بیان این‌که ساماندهی تقاطع‌های راه‌های روستایی تاثیر بسزایی در افزایش ایمنی تردد کاربران جاده‌ای دارد، گفت: کنترل و برنامه‌ریزی جهت ساماندهی تقاطع‌های پر تردد روستایی مطابق نشریه ۴۱۵ طرح هندسی راه‌ها در سنوات گذشته مورد توجه این اداره کل و ادارات تابعه شهرستان بوده است.
وی افزود: به روزرسانی علائم ایمنی، اجرا و تجدید خط کشی در تقاطع‌ها، ایجاد یا افزایش باند‌های افزایش و کاهش سرعت در تقاطع‌ها، اجرای جزیره‌های جداکننده، و … از جمله مواردی است که در دستور کار این اداره کل قراردارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌جنوبی بیان کرد: این اداره کل از تمام توان ماشین آلات و نیروهای خود جهت نگهداری راه‌ها برای داشتن سطح سرویس مناسب استفاده می‌کند.
انتهای پیام/۱۲۷