معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی:

ضرورت فعال شدن کارگروه های کمیسیون اجرایی ایمنی و حمل و نقل در خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت فعال شدن کارگروه‌های کمیسیون اجرایی ایمنی و حمل و نقل در استان،گفت:بایستی دستورالعمل‌های جلسات از قبل کنترل شود همچنین مسئولان مربوطه پاسخگو باشند تا وقت جلسات تلف نشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در کمیسیون اجرایی ایمنی و حمل و نقل استان با بیان این که بایستی دراستان کارگروه‌های کمیسیون اجرایی ایمنی و حمل و نقل در استان فعال شود،گفت:بایستی برای آنچه در اختیارات خراسان جنوبی نیست با جدیت کامل و مکاتبه پیگیر آن شویم.
وی افزود:متاسفانه جای برخی از اعضای اصلی جلسه در این جلسه مهم خالی است و نشانه کم لطفی و بی توجهی این عزیزان به مسائل استان است؛وقتی که اعضای اصلی جلسه از آمدن به جلسه ممانعت می کنند،چه ضرورتی برای تشکیل جلسه وجود دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به این نکته که باید دستورالعمل‌های جلسات از قبل کنترل شود،تصریح کرد:همچنین بایستی مسئولان مربوطه پاسخگو باشند تا وقت جلسات به بطالت نگذرد.
مهدی جعفری مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این جلسه عنوان کرد:خوشبختانه از ابتدای سال جاری، کاهش تلفات جاده‌ای را در استان داشته ایم.
وی با بیان این که سوانح رانندگی هزینه‌های سنگینی به لحاظ روحی و جسمی بر پیکره جامعه وارد می کنند،خاطرنشان کرد: به طور متوسط هر ساعت ۲ نفر در جاده‌های کشور کشته می‌شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با تأکید بر این که لازم است که بر سفرهای تابستانی نظارت بیشتری صورت پذیرد،ابراز کرد: انتظارمان آن است که در بازه زمانی سه ماه تابستان، تلفات جاده‌ای کاهش داشته باشد.
جعفری با اشاره به این که در طرح تابستانی خودروی نامحسوس در اختیار پلیس قرار می‌گیرد،متذکر شد: در راستای کاهش تصادفات مسافران تابستانی نیز خودروهای سواری توسط راهداری در اختیار پلیس راه قرار می‌گیرد.
وی هماهنگی در زمینه وضعیت ترافیکی، آشکارسازی نقاط حادثه خیز و بازدید از پایانه‌های مسافربری را، از جمله اقدامات انجام شده در راستای طرح تابستانه برشمرد.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۴/