رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی مطرح کرد؛

ضرورت محتواسازی در برابر تبلیغات مسموم علیه انتخابات/ فرصت انتخابات را قدر بدانیم

حجت الاسلام حمیدی گفت: در برابر تبلیغات مسموم دشمنان برای انتخابات باید محتواسازی لازم صورت گیرد تا تبلیغات سوء خنثی و با خاطیان برخورد شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی رییس کل دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: فراهم کردن زمینه حضور حداکثری پای صندوق اخذ رای و مشارکت حداکثری هدف و یک اصل است که همگان باید به آن توجه کنند.
وی افزود: معتقد هستیم هر چه فضای انتخابات فضای سالم تری باشد باعث امیدواری بین مردم خواهد شد و به مشارکت حداکثری نزدیکتر میشویم.
رییس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: تمامی مسیولان توجه کنند اقدامی که مانع حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای شود از کسی سرنزند.
حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه انتخابات فرصتی برای کشور است، عنوان کرد: دشمنان میخواهند این فرصت انتخابات که باعث ایجاد وحدت میشود را به تهدید تبدیل کنند لذا ممکن است از فضا سوء استفاده کرده و باعث ایجاد تفرقه که یکی از منکرات است، شوند.
وی اظهار کرد: فرصت انتخابات را باید قدر دانست و به دنبال تقویت این اصل بود‌. آگاه باشیم تصمیمی گرفته نشود که باعث بروز اتفاقات و تهدیدی برای جامعه شود.
رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: دشمن برای انتخابات برنامه ریزی کرده و امیدوار است که بتواند با تفرقه در انتخابات گُسل ایجاد کند لذا باید از هر گونه اقدامی که باعث ایجاد تفرقه میشود، پیشگیری کرد.
حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: با عواملی که قصد ایجاد مشکل در انتخابات داشته باشند برخورد قاطع انجام خواهد شد و چنانچه فردی که تخلفی مرتکب شده به تذکرات و توجیه ها توجهی نکند با وی برخورد لازم قضایی انجام شده و از همین جا اعلام آمادگی میکنیم.
وی تصریح کرد: حفظ و یکپارچگی ملت عامل مهم وحدت آفرینی است.
رییس کل دادگستری خراسان جنوبی در مورد حایز اهمیت بودن رعایت پروتکل های بهداشتی، افزود: تمامی اقدامات بهداشتی که لازم است در شعب اخذ رای انجام و اطلاع رسانی جهت اطمینان بخشی به مردم انجام شود تا مردم مطمین باشند با حضور پای صندوق رای هیچ تهدید بهداشتی وجود ندارد.
حجت الاسلام حمیدی در مورد فضای مجازی، گفت: فضای مجازی همیشه پر گفت و گو ترین فضا در انتخابات ها بوده و فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید لذا فضای مجازی و سایبر باید دایما مورد بررسی، رصد و کنترل باشد. رفتار نامزدها و طرفداران آنها رصد شود.
وی تاکید کرد: در برابر تبلیغات مسموم دشمنان برای انتخابات باید محتواسازی لازم صورت گیرد تا تبلیغات سوء خنثی و با خاطیان برخورد شود.
رییس کل دادگستری خراسان جنوبی بر مدیریت افکار عمومی تاکید و تصریح کرد: در آستانه انتخابات از هر گونه تصمیمی که باعث تحت تاثیر قرار گرفتن افکار عمومی باشد خودداری شود. برای نمونه این گرانی های اخیر در بحث نان، روغن و ارزاق عمومی در آستانه انتخابات به وجود آمد، چرا انجام شده است؟ اگر این افزایش قیمت ها قانونی بوده و ابلاغ شده نباید در این ایام انجام میشد اگر قانونی نیست باید برخورد شود‌.
حجت الاسلام حمیدی گفت: بالاخره ما که بین تکذیب افزایش قیمت از سوی مسیولان و تایید افزایش قیمت در سطح بازار و نانوایی ها متوجه نشدیم قضیه چیست اما از سازمان بازرسی درخواست میشود در این مورد ورود و اقدامات لازم انجام شود که در آستانه انتخابات شاهد افزایش قیمتها که باعث نارضایتی مردم میشود، نباشیم.
انتهای پیام/۱۲۷ / ۳