استاندار خراسان جنوبی:

ضرورت پرهیز بانک کشاورزی از سخت‌گیری‌های اضافی در استان/ طرح‌های اشتغال بالای ۶ میلیارد تومان به صورت ویژه بررسی شود

استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به پایین بودن سهم بانک کشاورزی استان در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال و عملکرد ضعیف این بانک در استان، گفت: این بانک حق سخت گیری های اضافی و بی مورد را در خراسان جنوبی ندارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدمهدی مروج‌الشریعه استاندار خراسان جنوبی شامگاه شنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان ضمن اشاره به طرح های اشتغال و پرداختی بانک ها در این خصوص،اظهار کرد:کم کاری های زیادی از سوی بانک کشاورزی در استان صورت گرفته که به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.
وی با تاکید بر این که بانک کشاورزی به هیچ عنوان حق سخت گیری های اضافه در این استان را ندارد،تصریح کرد:بانک کشاورزی و همچنین جهاد کشاورزی خراسان جنوبی موظف به جذب تسهیلات طرح های اشتغال معرفی شده به این دو بخش هستند و هیچگونه کم کاری در این خصوص پذیرفتنی نیست.
استاندار خراسان جنوبی با حالتی برافروخته خطاب به بیجاری معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد:جناب بیجاری؛ این که شما می آیید و در این جلسه مطالب غیر مرتبطی را که مربوط به کم کاری خودتان است را بیان می کنید به هیچ عنوان شایسته نیست،هیچ فرصتی باقی نمانده و شما می بایست با بانک کشاورزی جلسه اختصاصی گذاشته و به حل مشکلات خویش بپردازید و از بیان مطالبی که وقتش شش ماه پیش بود در این جلسه خودداری کنید.
مروج الشریعه ادامه داد:این جلسه جای سفره دل بازکردن از مشکلات خصوصی شما نیست.
وی با خطاب قرار دادن مسئولان بانک کشاورزی استان،متذکر شد:سهم پرداختی تسهیلات اشتغال بانک کشاورزی در استان بسیار پایین است و این قابل پذیرش نیست،باید مبلغ ۵۹ میلیارد تومان مشخص شده برای این بانک، تا ریال آخر جذب شود.
استاندار خراسان جنوبی با خطاب قرار دادن بیجاری ( معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی) و غزلباش(مدیر عامل شعب بانک کشاورزی استان)،عنوان کرد:هیچگونه نیازی به استعلامات بخشداری وجود ندارد و بانک کشاورزی خراسان جنوبی بایستی سهمی که برای پرداخت به طرح های اشتغال دارد را به طور کامل جذب نماید.
مروج الشریعه با بیان این که در حال حاضر مهمترین کار در بانک ها بایستی رسیدگی به پرونده ها و انعقاد قراردادها و متعاقب آن پرداختی بانک ها باشد،بیان کرد:مسئولی که در این جلسات به صورت بی خیال و ریلکس می آید و به بیان مطالب غیر مرتبط می پردازد،کاملا مشخص است که اهل پیگیری نبوده و دغدغه مشکلات استان را ندارد.
وی از بحث وثایق و همچنین انعقاد قراردادها، به عنوان مهمترین بحث در بانک های استان یاد کرد و گفت:آنچه مسلم است آن است که بانک ها نباید خودشان را درگیر معرفی طرح ها و اقدامات اولیه کار کنند بلکه باید به حل اصولی مشکلات بپردازند.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه صحبت هایش تاکید کرد:دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی بایستی به صورت ویژه به بررسی طرح های اشتغال بالای ۶ میلیارد تومان بپردازند.
مروج الشریعه تبیین کرد:باید توجه داشت که تصویب نهایی طرح هایی که مشمول انعقاد قرارداد بوده از سوی بانک ها برای این کارگروه پذیرفتنی و قابل قبول است.
وی خطاب به دستگاه های میراث فرهنگی،جهاد کشاورزی و شهرک های صنعتی،مطرح کرد:دیگر فرصت زیادی در راستای ارائه طرح های مهم شما سه دستگاه وجود ندارد و بایستی چنانچه مشکلی در این زمینه با متقاضیان دارید در اسرع وقت حل کنید.
استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که در خصوص طرح های زمان بر استان اگر خواسته باشند طرح های مذکور مجدد برگشت به بانک داشته باشند با مشکلات متعدد مواجه می شویم و در واقع به سهم خراسان جنوبی در جذب تسهیلات طرح های اشتغال دچار لطمه شده و امکان جایگزینی طرح های مذکور در این فرصت اندک وجود ندارد.
مروج الشریعه در پایان در خصوص درخواست جرجانی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی مبنی برالحاق ۱۰ هکتار به ۳۰ هکتار زمین جهت ایجاد نمایشگاه تولیدات صنایع دستی در جنب ناحیه صنعتی در منطقه باغستان فردوس،اظهار داشت:اگر مشکلی در بحث محیط زیست وجود نداشته و مدیر کل محیط زیست موافقت می کند،این ۱۰ هکتار برای تبدیل به نمایشگاه تولیدات صنایع دستی الحاق شود وآن را جزو مصوبات جلسه امشب قرار می دهیم.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/ ۴