معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد

ضرورت کنترل مجوز سازنده ها و نصاب آسانسورها

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان این که مجوز سازنده ها و نصاب آسانسورها بایستی مورد کنترل قرار گیرد،گفت: قبل از بهره برداری، مالکان ساختمان موظف به عقد قرارداد با شرکت بازرسی آسانسور شوند که حداقل یکسال ضمانت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید مجتبی علوی مقدم معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان ضمن اشاره به ضرورت توجه به استاندارد سازی آسانسورها، اظهار کرد:در این خصوص نیاز به یکسری اقدامات عاقلانه در سه مرحله قبل از ساخت و ساز،حین ساخت و ساز و بعد از ساخت و ساز وجود دارد.
وی با بیان این که بایستی آموزش ضوابط و مقررات به سازندگان آسانسور و مالکان قبل از عملیات ساختمانی مورد توجه ویژه قرار گیرد،تصریح کرد: در حین عملیات ساختمانی نیز بایستی کنترل های لازم توسط ناظران و مهندسان صورت پذیرد و بعد از اتمام عملیات ساختمانی هم باید بازرسی های دوره ای صورت گیرد.
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر این مهم که باید مجوزهای سازنده ها و نصاب آسانسور کنترل شود،خاطرنشان گیرد: قبل از بهره برداری، مالکان ساختمان موظف به عقد قرارداد با شرکت بازرسی آسانسور شوند که حداقل یکسال ضمانت داشته باشد.
علوی مقدم با اشاره به این که بایستی زیرساخت های اولیه کنترل و بازرسی در این زمینه انجام شود،مطرح کرد:بایستی این تذکر داده شود که ظرف یک ماهه آینده دستگاه هایی که آسانسور آنها دچار نقص بوده و ظرف سه ماه آینده نیز دستگاه هایی که آسانسور آنان استانداردهای لازم را ندارد نسبت به رفع نقص اقدام کنند.
وی ضمن تاکید بر ضرورت و الزام نصب سیستم نجات بر روی آسانسورها ،ابراز کرد:بر اساس سیستم مذکور،چنانچه آسانسور دچار هرگونه مشکل شود سیستم نجات در نزدیک ترین طبقه بدون نیاز به برق و فرمان متوقف می شود.
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: بایستی برنامه زمان بندی برای بازرسی دوره ای با اولویت مجتمع های مسکونی بزرگ و همچنین مکان های عمومی تعیین شود.
علوی مقدم توجه به رعایت استانداردها در شهربازی ها و زمین های بازی را نیز از ضروریاتی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و افزود: در این زمینه، شهردار نسبت به کل مجموعه شهربازی عهده دار مسئولیت اصلی است و باید پاسخگو باشد.
وی ادامه داد: تجهیزات و ساختمان مهدکودک ها و زمین های بازی بایستی ازاستاندادهای لازم برخوردار بوده و اگر نقصی مشاهده شد بلافاصله باید از گردونه استفاده خارج شوند.
علوی مقدم اضافه کرد:برطرف کردن نقایص تجهیزات مهدکودک ها را نباید به زمان واگذار کنیم چرا که بحث جان کودکان مطرح است .
وی در پایان اظهار داشت:حتما بیمه مسئولیت بدون نام به شهرداران ابلاغ شود تا از طریق آن به بهزیستی و مهدکودک های تابعه ابلاغ گردد.
انتهای پیام/۱۲۷/۲۴/۱۰۱