طارمی نمونه بارز کمترین هزینه بیشترین کارایی/ مهاجم ایرانی یووه را به زانو درآورد

یک رسانه رومانیایی به تمجید از درخشش مهاجم ایرانی پورتو مقابل یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا پرداخت.

به گزارش خاورستان، تیم فوتبال پورتو دو روز پیش در لیگ قهرمانان اروپا میهمان پورتو پرتغال بود که با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد. مهدی طارمی مهاجم ملی پوش کشورمان ستاره پورتو در مقابل غول فوتبال ایتالیا بود و موفق شد با گل زودهنگامش پیروزی را برای پورتو به ارمغان بیارود.
در همین رابطه سایت «adevarul» رومانی امروز در گزارشی به تمجید از ستاره ایرانی پرداخت و نوشت: در شرایطی که فوتبال اروپا میلیون ها یورو در نقل و انتقالات هزینه می کند، پرتغالی ها ثابت کردند بدون پرداخت مبلغ بسیار زیاد در انتقالات می توان بهترین عملکرد را داشت.
باید صادق باشیم همیشه لیگ پرتغال محلی برای شکوفا شدن استعدادهای فوتبالی جهان است. این اتفاق برای مهدی طارمی بازیکن ایرانی ۲۸ ساله رخ داد. او در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به ریوآوه آمد و بعد از حضور در الغرافه قطر در اولین فصل حضورش در لیگ های اروپا توانایی اش را نشان داد.
او در اولین فصل حضورش در ریوآوه با زدن ۱۸ گل در کنار وینیسیوس و بیزی از بنفیکا با ۱۸ گل بهترین شد. بعد از این درخشش سیل پیشنهادها به سوی طارمی روانه شد. تیم های اسپورتینگ، بنفیکا و پورتو از پرتغال وارد عمل شدند. مهاجم ایرانی برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا پیشنهاد پورتو را قبول کرد و با مبلغ ۵ میلیون یورو به این تیم ملحق شد. مهاجم گلزن ایرانی تنها ۶۳ ثانیه زمان نیاز داشت تا از اشتباه بنتاکور استفاده کند و دروازه بان یوونتوس را باز کند.
طارمی دومین گل سریع تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در مراحل مقدماتی را به ثمر رساند. پیش از این داوید آلابا بازیکن بایرن مونیخ در سال ۲۰۱۳ بعد از ۲۴ ثانیه از شروع بازی گلزنی کرده بود.
طارمی در ماه گذشته به عنوان بهترین بازیکن لیگ پرتغال انتخاب شده بود. او همچنین دو بازیکن ایرانی تاریخ تبدیل شد که به یوونتوس گل زده است. پیش از این مهدی مهدوی کیا به همرا هامبورگ در بازی تماشایی ۴-۴ در سال ۲۰۰۰ موفق به گلزنی شده بود. طارمی همچنین به پنجمین بازیکن ایرانی تبدیل شد که در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده است. پیش از این علی دایی، مهدی مهدوی کیا، علی کریمی و سردار آزمون موفق به گلزنی در این رقابت ها شده بودند.
انتهای پیام/۴
فارس