معاون شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی خبرداد

طبس تنها منطقه گرمسیری در خراسان‌جنوبی/ تعرفه برق سایر شهرستان‌های عادی محاسبه می‌شود

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی گفت: طبق مصوبه کمیسیون انرژی مجلس و وزارت خانه‌های مربوطه، در خراسان‌جنوبی تنها طبس جزو مناطق گرمسیری تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با افزایش درجه دمای هوا، برخی از شهروندان شهرستان‌های استان گلایه‌هایی مبنی بر این‌که چرا تعرفه برق آنها عادی محاسبه می شود، دارند.
یکی از شهروندان بشرویه گفت: در این شهر دماسنج دمای بالای ۵۰ درجه را نشان می دهد و ما بخاطر بالابودن تعرفه برق و عدم احتساب این شهرستان در تعرفه مناطق گرمسیری نمی توانیم از کولر استفاده کنیم.
هم چنین یکی از شهروندان مناطق نهبندان با ارسال پیامی به این رسانه، خواستار بررسی این رسانه از اینکه چرا برق شهرستان نهبندان در تعرفه مناطق گرمسیری محاسبه نمی‌شود، شد.
محسن بخشایی، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهارکرد: درجه حرارت، مدت زمان طول دوره گرما، میزان آلاینده و میزان رطوبت هوا از جمله عواملی است که سبب می شود برق یک شهرستان در لیست تعرفه مناطق گرمسیری قرار بگیرد.
وی خاطرنشان‌کرد: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور نماینده‌هایی از سازمان هواشناسی، جهادکشاورزی، وزارت نیرو و وزارت کشور تشخیص می‌دهند کدام مناطق جزو مناطق گرمسیری قرار بگیرند که در بررسی‌های صورت گرفته تنها شهرستان طبس جزو مناطق گرمسیری لحاظ شده است.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: برای این‌که شهرستان‌های بشرویه و نهبندان جزو مناطق گرمسیری قرار بگیرد پیگیری‌هایی صورت گرفته است.
بخشایی یادآورشد: مناطق گرمسیری به چند منطقه تعریف می‌شوند و براساس این‌ مناطق مشخص می‌شود بالاتر از چه میزان مصرف برق جزو پله‌های مصرف است.
وی گفت: برای شهرستان‌هایی که تعرفه عادی دارند در ماه‌های گرم از خرداد تا شهریور ۳۰۰ کیلووات و در سایر ایام سال ۲۰۰ کیلووات الگوی مصرف تعریف شده است.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: طبس در ماه‌های اردیبهشت و شهریور جزو منطقه چهار و در خرداد، تیر و مرداد در منطقه سه قرار می‌گیرند.
بخشایی اضافه‌کرد: در منطقه چهار الگوی مصرف ۴۰۰ کیلووات است که در مناطق عادی ۳۰۰ کیلو وات است.
وی خاطرنشان‌کرد: در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد که طبس جزو منطقه سه است با مصرف بیش از یک هزار کیلووات در پله‌های مصرف قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/ ۵