طبس رتبه نخست بیشترین تولیدکنندگان نمونه خراسان جنوبی را کسب کرد

پس از بررسی کمیته فنی انتخاب و معرفی تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی خراسان جنوبی، شهرستان طبس با ۱۲ نفر بیشترین نمونه را در بخش کشاورزی به خود اختصاص داد.

به گزارش خاورستان، مدیر جهاد کشاورزی طبس بیان کرد: در مراسم تجلیل از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی، از ۱۱ نفر نمونه استانی، شهرستان طبس در ۱۲ رشته با اهدا لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد.
داود بخشایی افزود: علی رغم شرایط نامطلوب اقلیمی شهرستان از نظر دما و خشکی و شوری، تولید کنندگان این خطه از کویر توانسته اند با بکار گیری دانش فنی و تکنولوژی های نوین، بیشترین تعداد نمونه استانی را در بین شهرستان‌های استان خراسان جنوبی داشته باشند و مقاوم اول استان را از نظر تعداد نمونه به خود اختصاص دهند.
وی ادامه داد: به منظور ارج نهادن به زحمات و تلاش این عزیزان و ایجاد انگیزه و تشویق در تولید و الگوسازی فعالان عرصه های کشاورزی هرساله در هفته جهاد کشاورزی از موفق ترین تولید کنندگان استان طی مراسمی تجلیل به عمل می آید.
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس خاطرنشان کرد: در سال جاری با عنایت به تقارن هفته جهاد کشاورزی (۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه) با ماه مبارک رمضان، برنامه تجلیل از نمونه های استان در پنجم تیرماه در مرکز استان برگزار شد.
وی افزود: این مراسم با حضور مهندس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت ، مهندس حسینی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس دانشگاه بیرجند، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی ذیربط و مدیران ستادی و کارشناسان بخش‌های اجرایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و مدیران و روسای ادارات ترویج و روسای مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و تولیدکنندگان برتر ملی و استانی، در محل هتل کوهستان بیرجند برگزار شد.
بخشایی گفت: درشهرستان طبس در سال ۹۷-۹۶ تعداد ۳۲ نفر تولید کننده برتر در کمیته فنی تولید کنندگان برتر شهرستان انتخاب و اسامی آنها با فرمها و مستندات مربوطه به دبیرخانه کمیته فنی تولید کنندگان برتر استان در مدیریت هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال شده که پس از بررسی کمیته فنی تولیدکنندگان برتر استان، ۱۱ نفر در ۱۲ رشته انتخاب گردیده اند که از بین ۴۶ نفر منتخب کمیته فنی استان، شهرستان طبس با ۲۶ درصد بیشترین تعداد نمونه را به خود اختصاص داده و مقام اول استان را از این حیث کسب نموده است.
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس، اسامی و رشته های فعالیت تولید کنندگان سال زراعی ۹۷-۹۶ شهرستان به شرح زیر اعلام کرد:
۱ – سرکار خانم معصومه زنگوئی اول – مروج نمونه مسئول پهنه
۲- جناب آقای ذبیح اله ابوالحسنی – تولید کننده نمونه خرما
۳- جناب آقای ذبیح اله ابوالحسنی – زکات دهنده نمونه
۴- جناب آقای غلامرضا یعقوبی – آبخیزدار نمونه
۵- سرکار خانم حوا نجفی – زن عشایر نمونه
۶- سرکار خانم معصومه احمدی – مسئول فنی نمونه کلینیک دامپزشکی
۷- جناب آقای علیرضا محمدپور – بهداشتیار نمونه شاغل در مراکز دامپزشکی
۸- جناب آقای سید محمد حسینیان – پرورش دهنده نمونه ماهیان گرم آبی
۹- جناب آقای مهدی محمدیان(مدیر عامل شرکت تعاونی تولید روستایی منتظریه) – شرکت تعاونی تولید روستایی نمونه
۱۰- جناب آقای بهرام صفائی(مدیر عامل شرکت نخل طلائی) – صنایع تبدیلی و غذائی نمونه
۱۱- جناب آقای ذبیح اله زمانی – گاودار نمونه صنعتی
۱۲- جناب آقای بهروز برهانی مقدم – گوسفنددار نمونه
۱۳- جناب آقای حاج محمد رمضانی – مرتعدار نمونه ملی سال ۱۳۹۶
انتهای پیام/۴
منبع: طبس‌نیوز