معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

طرح‌های اشتغال‌زا و توسعه اشتغال خراسان‌جنوبی بررسی می‌شود

میرزایی گفت: این سفر با هدف بازدید از طرح‌های اشتغال‌زا و بررسی توسعهٔ اشتغال خراسان جنوبی انجام شده است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الله میرزایی معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بدو ورود به خراسان‌جنوبی، مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت و در جلسه‌ای که در فرودگاه بیرجند با حضور استاندار، مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندهٔ مردم قاین و زیرکوه در مجلس برگزار شد، حضور یافت.
وی در این جلسه افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گروهی از معاونان و مدیران مجموعه وزارتخانه را مأمور کرده تا مشکلات و مسائل ۱۰ استان با بیشترین نرخ بیکاری را از نزدیک مورد بررسی و واکاوی قرار دهند.
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: سفر به خراسان جنوبی نیز با حضور مدیران وزارتخانه با همین هدف صورت گرفته و امید می‌رود اهدافی که به دنبال آن هستیم محقق شود.
حمید ملانوری استاندار خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: این استان سرشار از ذخایری است که موقعیت مناسبی برای اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند.
وی افزود: در حالی که سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی از امنیت بالایی برخوردار است، اما جمعی از جوانان مشتاق کار، بیکار مانده‌اند. بر همین اساس باید حمایت‌های لازم از ایجاد اشتغال صورت بگیرد.
استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی از لحاظ وسعت، سومین استان پهناور کشور به حساب می‌آید، اما مردم استان از این ظرفیت بی‌بهره مانده‌اند. لازم است به این شهروندان کمک شود تا مهارت‌های خود را به نمایش بگذارند.
ملانوری عنوان کرد: تقاضای ما از وزارت تعاون این است که سفر کنونی معاونان را سرآغازی برای توسعه استان قرار دهند و همه امکانات خود را بسیج کنند تا در آیندهٔ نزدیک برکات این سفر قابل لمس باشد.
پروژه‌های روستایی و عشایری خراسان‌جنوبی نیازمند حمایت ویژه/ پیگیری بیمه بیکاری
وی با اشاره به مهم‌ترین نیازهای استان تأکید کرد: پروژه‌های روستایی و عشایری نیاز به حمایت ویژه‌ای دارند که امید می‌رود تخصیص اعتبار و تسهیلات به آن‌ها در اولویت قرار بگیرد. چراکه در نبود حمایت‌ها شاهد مهاجرت بی‌رویه به شهرها هستیم و بدین شکل نرخ بیکاری شهری رشد پیدا می‌کند. در حالی که با تخصیص اعتبار به این پروژه‌ها، مهاجرت معکوس شکل می‌گیرد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: بیمه بیکاری، به‌ویژه در ایام کرونا موضوع مهم دیگری است که نیاز به پیگیری دارد.
لزوم تعیین تکلیف بیمارستان زیرکوه
ملانوری با اشاره به احداث بیمارستان تأمین اجتماعی زیرکوه، بیان کرد: این بیمارستان تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی اداره می‌شود و در یک بلاتکلیفی به سر می‌برد، انتظار ما این است که در همین سفر تکلیف آن مشخص شود و واگذاری آن به‌طور کامل صورت بگیرد.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری شستا در بخش نیروگاه بادی، دامداری، معادن، زغال‌سنگ و … توضیح داد: تلاش ما این است که از ظرفیت سرمایه‌گذارانی که اهلیت دارند بیشترین بهره را ببریم.
استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: خیریه علی‌اکبر، آب‌درمانی بهزیستی، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای زیرکوه و کویرتایر از دیگر پروژه‌های مهم دیگری هستند که نیاز به تکمیل، توسعه و تأمین اعتبار دارند.
انتهای پیام/۱۲۷