طی ایام نوروز ۱۴۰۰؛

طرح «آرامش بهاری» در بقاع متبرکه بیرجند برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند از برگزاری طرح «آرامش بهاری» از ۲۹ اسفند ۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در بقاع متبرکه بیرجند خبر داد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین دادخدا خدایی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح آرامش بهاری از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در بقاع متبرکه شهرستان بیرجند اجرا می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند افزود: در راستای اجرای این طرح ۶ مبلغ بومی و یک مبلغ اعزامی در بقاع متبرکه مستقر می شوند.
وی در ادامه بیان کرد: در این راستا مبلغ اعزامی در محل امامزادگان باقریه(ع) و مبلغان بومی در محل امامزادگان باقریه، امام زاده سید زهرا(س)، امام زاده سید محمد(ع) یشد، مجتمع فرهنگی فریزنوک و مزار حنبل مستقر خواهند شد.
حجت الاسلام خدایی به برنامه های پیش بینی شده در محل امامزادگان باقریه (ع) اشاره کرد و افزود: مراسم تحویل سال نو، برپایی غرفه کودک، برپایی غرفه نوجوان، برپایی غرفه نقاشی و برپایی غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی و همچنین غرفه مشاوره وقف در محل امامزادگان باقریه برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین بحث پاسخگویی به مسائل شرعی، اقامه نماز و مشاوره مذهبی در کلیه بقاع مجری طرح برگزار می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه اقامه نماز نیز به صورت فصلی در بقاع برگزار می شود، گفت: کلیه بقاع متبرکه شهرستان بیرجند در ایام نوروز با رعایت پروتکل های بهداشتی آماده خدمت رسانی به زائران هستند.
حجت الاسلام خدایی اظهار کرد: موقوفه حسینیه امام رضا(ع) نیز در ایام طرح آرامش بهاری پذیرای مردم خواهد بود.
انتهای پیام/۴