توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر؛

طرح آمران سلامت در خراسان‌جنوبی اجرایی می‌شود

رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از اجرای طرح آمران سلامت خبر داد و گفت: این طرح با هدف ترویج و نهادینه کردن استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد‌رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع کرونا در کشور و استان اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و شیوع روزانه کرونا، مبارزه با این ویروس رسالتی همگانی بوده که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این‌که تاکنون اقدامات زیادی در میدان مبارزه با این ویروس توسط جمعیت هلال احمر انجام شده، افزود: ضدعفونی معابر، تب سنجی مسافران و عزاداران، توزیع ماسک و ارائه آموزش‌های مقابله با ویروس در نقاط مختلف از جمله اقدامات انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از اجرای طرح آمران سلامت در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: این طرح با هدف ترویج و نهادینه کردن استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم اجرایی می‌شود.
رضایی بیان کرد: همچنین ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی، حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و توسعه آموزش‌های همگانی از دیگر اهداف این طرح است.
وی اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، داوطلبان و جوانان هلال احمر در سطح شهرهای استان به ارائه خدماتی پیرامون قطع زنجیره انتقال کرونا می‌پردازند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و توصیه و تأکید به حفظ فاصله اجتماعی را از جمله فعالیت‌های این تیم‌ها دانست و گفت: امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است.
رضایی با بیان این‌که از شهروندان خواستاریم نسبت به رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند، اظهار کرد: قطع زنجیره این ویروس ناشناخته نیازمند عزمی همگانی بوده که باید مورد توجه تمامی اقشار جامعه قرار گیرد.
انتهای پیام/۱۲۷