مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات خراسان جنوبی عنوان کرد؛

طرح اوقات فراغت در مساجد خراسان جنوبی کلید خورد

طرح اوقات فراغت در مساجد مختلف خراسان جنوبی با برگزاری کلاس های متنوع فرهنگی و هنری در حال اجرا است.

حجت الاسلام ابوالفضل صادقی خواه، مسئول امور مساجد و ائمه جماعات اداره کل تبلیغات خراسان‌جنوبی در گفتگو با خاورستان از آغاز اجرای طرح ملی اوقات فراغت بچه‌های مسجد در مساجد استان خبر داد و اظهار داشت: بعد از دو سال وقفه به دلیل کرونا  طرح اوقات فراغت تابستان امسال  توسط امامان جماعت و پایگاه ها در مساجدی که امکانات و ظرفیت برگزاری این دوره ها  را داشته باشند برگزار می شود.

وی ادامه داد: این طرح به صورت ویژه در روستاها توسط روحانیون مستقر در روستا ها برگزار و آن ها موظف هستند که این طرح را اجرا کنند.
وی بر حمایت از مساجد فعال در حوزه برگزاری کلاس های اوقات فراغت تاکید کرد و افزود: استقبال از دوره های آموزشی نطیر کلاس های روان خوانی و حفظ قرآن و دوره های فرهنگی هنری  بسیار خوب بوده است .

وی البته به این نکته هم اشاره کرد که در سال های گذشته امکان برگزاری اردوهای تفریحی برای شرکت کنندگان در کلاس های اوقات فراغت مساجد فراهم بوده که در شرایط فعلی با توجه به افزایش هزینه ها و کمبود اعتبارات این امکان برای سازمان فراهم نیست مگر این که مساجد با همکاری افراد شرکت کننده وخیران در این دوره ها شرایط برگزاری این اردو را مهیا کنند.

صادقی خواه حمایت از مساجد فعال در حوزه برگزاری کلاس های اوقات فراغت را تاکید کرد افزود: استقبال از دوره های آموزشی نطیر کلاس های روان خوانی و حفظ قا و دوره های فرهنگی بسیار خوب بوده است.

وی ادامه داد: به خصوص این طرح در روستاها توسط روحانیون مستقر در روستا ها برگزار و ان ها موظف هستند که برگزار کنند.

وی جذب جوانان و نوجوانان به مساجد،  ترویج معارف اسلامی، مهارت آموزی و نشاط بخشی در تابستان را از اهداف اجرای طرح اوقات فراغت بچه های مسجد عنوان کرد.

 

انتهای پیام /۱۳۵