معاون آموزشی جهاددانشگاهی:

طرح توسعه مشاغل خانگی در گرو توجه به مشاغل نوین است

بیجندی گفت: یکی از ویژگی های مهم طرح توسعه مشاغل خانگی، توجه به مشاغل نوین مانند ویراستاری، مترجمی، تولید محتوا، انیمیشن و برنامه نویسی است که به طور ویژه روی آن تمرکز کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق بیجندی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی، در خصوص نتایج طرح پایلوت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در ۹ استان و آخرین وضعیت طریق ملی توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس نظر کارفرمای طرح، ابتدا در ۹ استان کشور در سه فاز مطالعه، مشاوره، آموزش و اتصال به بازار با ظرفیت ۲۰ هزار نفر توسط جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ‌ی و دانش بنیان و با همکاری و همراهی کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط طی سال های ۹۶ تا ۹۸ پیاده سازی و اجرا شد.
وی افزود: بر اساس بررسی‌های بعمل آمده توسط کارفرما اهداف و نتایج مد نظر علی رغم پایلوت بودن طرح تا حدود زیادی محقق و بر همین اساس مقرر شد طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان اجرا شود.
معاون آموزشی جهاددانشگاهی بیان کرد: برابر اعلام معاونت محترم توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، ثبت نام متقاضیان طرح در سامانه inhb.ir از ۶ شهریور آغاز و تا ۷ مهر ماه ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص آخرین وضعیت طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان اعلام کرد: واحدهای سازمانی جهاد دانشگاهی با هماهنگی و همکاری ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان ها در حال نهایی کردن و پالایش مطالعات، فرصت ها و مزیت های استانی هستند.
بیجندی گفت: امیدواریم در سال جهش تولید و در شرایط شیوع کرونا، با همکاری و همراهی تمام مجموعه‌های اجرایی بتوان از ظرفیت بی نظیر مشاغل خانگی به کمک اقتصاد کشور و اقتصاد خانواده‌ها استفاده کرده ‌و بتوانیم در آینده نزدیک اخبار قابل قبولی را از حوزه اشتغال خانگی در کشور داشته باشیم.
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی در بازدید از طرح های جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: یکی از ویژگی های مهم طرح توسعه مشاغل خانگی، توجه به مشاغل نوین مانند ویراستاری، مترجمی، تولید محتوا، انیمیشن و برنامه نویسی است که به طور ویژه روی آن تمرکز کرده‌ایم.
بیجندی در خصوص عملکرد واحد خراسان جنوبی در طرح پایلوت این طرح عنوان کرد: خراسان جنوبی فاز یک و دو طرح بسیار خوب عمل کرد اما در حوزه نهایی کار با توجه به ظرفیتی که در استان در نظر گرفته بودیم انتظار بالاتری در زمینه اشتغال داریم که امیدواریم در آینده نزدیک با همکاری همه دستگاه‌ها ظرفیت تعیین شده برای استان تحقق پیدا کند.
انتهای پیام/۱۲۷