رئیس پلیس راه های خراسان جنوبی:

طرح زمستانی پلیس در خراسان جنوبی آغاز شد

رئیس پلیس راه های خراسان جنوبی از آغاز طرح زمستانه پلیس در استان خبر داد و گفت: ۸۴ تیم خودرویی پلیس در در نقاط حادثه خیز و گردنه های برف گیر استان مستقر می شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ علیرضا رضایی صبح چهارشنبه در مراسم آغاز طرح زمستانه دستگاه های امدادی اظهارکرد: طرح زمستانه در راستای تسهیل عبور و مرور در معابر دورن و برون شهری استان اجرا می شود.
وی با بیان اینکه این طرح از ۲۰ اذرماه آغاز و تا ۲۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، بیان کرد: با توان حداکثری و هماهنگی و همکاری بین دستگاه های امدادی و خدمات رسان این طرح تلاش خواهیم کرد در صورت بارش برف و باران مسیرها برای عبور و مرور هم استانی ها و مسافران بازگشایی و خدمات مورد نیاز ارائه شود.
وی با اشاره به وجود ۳۶ گردنه برف گیر در استان گفت: سه گردنه در نقاط و محورهای اصلی استان قرار دارد که به صورت ۲۴ ساعته تحت پوشش خواهند بود.
به گفته وی در این طرح ۸۴ تیم خودرویی پلیس در نقاط حادثه خیز و برفگیر استان مستقر خواهند شد.
سرهنگ رضایی با بیان اینکه در طرح زمستانه سال گذشته متاسفانه ۵۰ نفر از هموطنان ما در محورهای استان جان خود را از دست دادند، گفت: طی این مدت همچنین ۵۷۳ نفر مجروح شدند.
رئیس پلیس راه های خراسان جنوبی تخطی از سرعت مطمئنه و واژگونی را علت ۶۵ درصد این تصادفات اعلام کرد و افزود: امسال تلاش کرده ایم از ظرفیت دهیاران و پاسگاه های انتظامی برای تحت پوشش قرار دادن محورهای روستایی استفاده کنیم.
انتهای پیام/ ۱۴۳