عضو هیأت رئیسه مجلس:

طرح شفافیت آراء اعتماد مردم را به دنبال خواهد داشت

حاجی‌دلیگانی گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان اعتمادسازی مردم را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خاورستان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در موافقت با کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان، اظهار کرد: بنده یقین دارم که مجلس یازدهم با مجلس دهم کاملا متفاوت است چرا که آن زمان این طرح را با چند نفر دنبال می کردیم اما امروز خوشحال هستیم که عموم نمایندگان به دنبال شفافیت هستند.
وی افزود: باید با مردم روراست باشیم و تقیه برای دشمنان است، لذا این شفافیت را از مجلس شورای اسلامی شروع خواهیم کرد چرا که مبارزه با فساد را به دنبال خواهد داشت و راه مبارزه با فساد، رأی مثبت به این طرح است.
حاجی دلیگانی همچنین عنوان کرد: این تابلوی افتخاری برای مجلس یازدهم خواهد بود که برای اولین بار پس از ۴۰ سال در مجلس شورای اسلامی، می خواهیم این طرح را به تصویب برسانیم و قطعا چنین موضوعی نشان از بلوغ مجلس دارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصل ۶۹ قانون اساسی صراحتا اعلام می کند که باید تمام مذاکرات مجلس پخش شود چرا که مردم نامحرم نیستند. شفافیت به معنای یکرنگی و صداقت است و قطعا هیچ کس با صداقت مخالف نیست.
حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه طرح شفافیت آرای نمایندگان اعتمادسازی مردم را به دنبال خواهد داشت، گفت: اگر برخی از افراد اعتمادشان نسبت به بعضی از مسئولان سلب شده، به دلیل عدم شفافیت است.
انتهای پیام/۴