مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:

طرح «شمیم حسینی» در بقاع متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود

حجت الاسلام بخشی پور گفت: در راستای برگزاری طرح «شمیم حسینی» در بقاع متبرکه استان اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل درآمد موقوفات مرتبط با ماه محرم برای کمک به عزاداری حسینی هزینه می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه برای ماه محرم برنامه های و رویکردهای مختلفی را در نظر گرفته است.
وی با بیان اینکه همزمان با آغاز ماه محرم طرح «شمیم حسینی» در خراسان جنوبی برگزار می شود، گفت: هدف از اجرای این طرح کمک به برگزاری مراسم عزاداری حسینی، هیئات مذهبی، بقاع متبرکه و مساجد در قالب عرضه اقلام غذایی، محصولات فرهنگی و غذای گرم است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: نمایشگاه «شمیم حسینی» در جوار بقاع متبرکه شاخص شهرستان های بیرجند، فردوس و طبس طی ماه محرم برپا می شود و در راستای نظارت و صیانت از اجرای نیات واقفین خیراندیش و جهت دهی به نحوه مصرف و هزینه کرد فواید حاصل از موقوفات این طرح اجرا خواهد شد.
حجت الاسلام بخشی پور با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح «شمیم حسینی» اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه خواهد شد، ادامه داد: این اعتبارات از منابع و عواید موقوفات مرتبط به روضه خوانی، تعزیه داری و اطعام عزاداران حسنی تهیه می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در پایان با بیان اینکه سه هزار و ۸۶۴ موقوفه مرتبط با ماه محرم و صفر در استان به ثبت رسیده است، گفت: ۶هزار و ۴۲۰ نیت مرتبط به عزاداری، اطعام و تعزیه خوانی در ماه محرم در خراسان جنوبی وجود دارد.
انتهای پیام/۱۰