رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی:

طرح صیانت از فضای مجازی مصونیت است نه محدودیت!

حجت الاسلام نصیرایی با تأکید بر اینکه طرح صیانت از فضای مجازی مصونیت و حمایت از حقوق کاربران است نه محدودیت، گفت: تمرکز این طرح بر فیلترینگ نیست و ساماندهی و مدیریت فضای مجازی مدنظر است.

حجت الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، گفت: این طرح در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به عنوان پیش نویس تهیه شده است و برای ما مهم بود که این طرح به صورت فنی‌تر و تخصصی‌تر بررسی شود
وی با بیان اینکه خوشبختانه مجلس با بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در چارچوب اصل ۸۵ قانون اساسی، موافقت کرد، افزود: بنابراین طرح بجای بررسی نهایی در صحن مجلس، در کمیسیون مشترکی متشکل از چند کمیسیون تخصصی مجلس برای جمع بندی نهایی و ارائه به شورای نگهبان پیگیری خواهد شد.
حجت الاسلام نصیرایی بیان کرد: هدف از این طرح حمایت و دفاع از حقوق کاربران فضای مجازی به ویژه در حوزه کسب و کارها است چرا که علی رغم فعالیت و کسب و کار بسیاری از مردم در این حوزه، اما متاسفانه قانونی برای حمایت از حقوق این کاربران نداشتیم.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور مثال در حوزه کسب و کار فعالیت تاکسی های اینترنتی بر پایه گوگل است که اگر تعهد اخلاقی خود را در این حوزه حفظ نکند حدود ۸۰۰ هزار نفر بیکار خواهند شد.
طرح مجلس به دنبال ساماندهی فضای مجازی است نه فیلترینگ
وی با تأکید بر اینکه طرح صیانت از فضای مجازی مصونیت و حمایت از حقوق کاربران است نه محدودیت، افزود: تمرکز طرح صیانت از فضای مجازی بر فیلترینگ نیست و ساماندهی و مدیریت این فضای مدنظر است.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در پایان با اشاره به برخی مخالفت ها مبنی بر اینکه باید این موضوع در قالب یک لایحه جامع از طرف دولت ارائه شود، گفت: رویکرد طرح صیانت از فضای مجازی، حاکمیتی است و فرقی ندارد باید در دولت یا مجلس این مهم شکل بگیرد.
انتهای پیام/۱۰