نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

طرح مباحث انحرافی درخصوص بیمارستان خوسف توجیهی ندارد/ لزوم اولویت بندی مشکلات خوسف برای بهره مندی بیشتر مردم

خسروی گفت: هم اکنون بیمارستان خوسف 30-40 درصد پیشرفت دارد و دیگر طرح مباحث انحرافی در این خصوص هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، در جلسه با مسئولان شهرستان خوسف، اظهارکرد: یکی از مشکلات شهرستان خوسف که در حال پیگیری است، قرار گرفتن طرح شبکه فاضلاب خوسف در ردیف ملی بودجه است که سالها دنبال شده است. آقای اردکانیان وزیر نیرو در دولت قبل هم در این خصوص دستوری داده بود که به جایی نرسید، امسال هم وزیر فعلی، همان توافق را داشت، ولی در ردیف ملی بودجه ۱۴۰۱ قرار نگرفته که در برای تجدید نظر آقای وزیر، نامه ای را تنظیم کرده و در حال پیگیری هستم.

وی با اشاره به سفر کارشناسان بنیاد علوی به خوسف، افزود: بر اساس پیگیری های انجام شده، گزارش کار این سفر به آقای فتاح داده شده و منتظر اعلام نظر او هستیم. اگر شهرستان خوسف هم مانند درمیان به عنوان منطقه ویژه دیده شود، قطعا رونق آن هم ویژه خواهد بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از موضوعات دیگر مورد پیگیری، بیمارستان خوسف و فراز و نشیب های متعدد آن است که امیدارم این بیمارستان زودتر به بهره برداری برسد و مردم منتفع شوند.

خسروی با تاکید بر اینکه باید همه کمک کنند تا با هم افزایی این پروژه به ثمر برسد، اظهارکرد: این پروژه هم اکنون ۳۰-۴۰ درصد پیشرفت دارد و دیگر طرح مباحث انحرافی هیچ توجیهی ندارد. علاوه بر آن شهرستان خوسف یک شهرستان مستقل است، در حالی که ما به دنبال این هستیم که چرا در شمال شهر بیرجند به عنوان یک منطقه از شهر، بیمارستانی وجود ندارد.

وی با اشاره به روند مطالبه امور اجرایی از نمایندگان مجلس، بیان کرد: اگر مجلس به وظیفه اصلی اش یعنی ایجاد قانون محکم و نظارت درست ادامه دهد، قطعا مشکلی وجود نخواهد داشت. اما متاسفانه روند طوری شده که همه مشکلات را از ما می خواهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استاندار جدید خراسان جنوبی بنا به ماموریت و برنامه اش، به شهرستان خوسف هم خواهد آمد و نماینده هم مسئول پیگیری وعده های مسئولان است.

خسروی افزود: با توجه به اینکه منابع دولت و استان محدود است و هم اکنون دولت سیزدهم باید فقط تا سال ۱۴۰۵ ، بطور میانیگین ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت قبل را بپردازد، باید برنامه ریزی ها طوری باشد که طرح و پروژه ها اولویت بندی و در سفر استاندار مطرح شود تا بر همین اساس هم اعتبار دریافت شود.

وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا در سفر آقای استاندار، برنامه ریزی طوری باشد که عدالت در سفر رعایت شود و بازدید به نحوی باشد که تمام شهرستان منتفع شود. باید چند مسئله اولویت دار مطرح شود که فراگیرتر و نفع بیشتری برای مردم داشته باشد.

خسروی گفت: باید از این سفر خوب استفاده کنیم و خروجی آن به نفع مردم باشد. بنابراین باید با برنامه ریزی و در حد امکانات، باری را از دوش مردم برداریم.

وی بیان کرد: استاندار سابق هم در خردادماه امسال، سفری به شهرستان خوسف داد که متاسفانه با گذشت ۷ ماه از این سفر، هنوز مصوبات آن اجرا نشده و ثمره ای نداشته است.

 

انتهای پیام/۷