در راستای سلامت عزاداران حسینی؛

طرح نذر سلامت۲ در خراسان جنوبی اجرایی شد

رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طرح «نذر سلامت۲» با حضور اعضای جوانان هلال احمر در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین به منظور حفظ سلامت عزادارن در سراسر استان فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در نشست هماهنگی طرح نذر سلامت۲ با اشاره به اهداف والای جمعیت هلال احمر و منش انسان دوستانه حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا به منظور انسجام بخشی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری محرم ۱۴۴۳ طرح «نذر سلامت۲» با مشارکت اعضای جوانان اجرایی شده است.
وی افزود: این طرح از ۱۸ تا ۳۰ مرداد به مدت ۱۳ روز در سطح هیات بزرگ استان در قالب تیم های ۵ نفره اعضای جوانان هلال احمر در حال برگزاری است.
رضایی ادامه داد: ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم به عزاداران توسط اعضای جوانان آموزش دیده، کنترل پوشش ماسک عزاداران، راهنمایی عزاداران برای رعایت فاصله ۲ متری، تب سنجی و ضدعفونی دست های عزاداران از جمله رویکردهای مهم این طرح است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در این طرح همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، غربالگری افراد دارای علائم بیماری کووید در ورودی هیئت ها و همکاری در نشانه‌گذاری برای تعیین فواصل استقرار عزاداران از جمله اقداماتی است که توسط این اعضا انجام می‌شود.
وی با اشاره به اولویت سلامت مردم و مشارکت پرشور خیرین در این ایام، درخواست کرد: متولیان هیات مذهبی تلاش کنند بخشی از نذروات به سمت تهیه اقلام بهداشتی هدایت شود.
رضایی خاطرنشان کرد: در طرح نذر سلامت سال گذشته بیش ۱۹۴ هزار نفر از خدمات این طرح در سطح استان بهره مند شده اند.
انتهای پیام/۱۲۷