معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی:

طرح هادی در ۱۲۷ روستای خراسان جنوبی در دست اجرا است

تنها گفت: امسال طرح هادی در ۱۲۷ روستای استان با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان در دست اجرا است.

به گزارش خاورستان، قاسم تنها معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از مجموع این روستاها طرح هادی در ۲۰ روستا را جدید شروع کردیم و در ۱۰۷ روستای دیگر ادامه اجرای طرح هادی را دنبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۷ میلیارد و ۸۸۶ میلیون تومان اعتبار استانی برای اجرای طرح هادی در روستاهای استان مصوب شده است گفت: تاکنون ۱۲ میلیارد تومان یعنی ۶۷ درصد این اعتبار اختصاص یافته است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: از محل اعتبارات استانی اجرای طرح هادی را در ۸۵ روستای استان خواهیم داشت.
تنها با اشاره به اجرای طرح‌ هادی روستایی از محل اعتبارات ملی هم گفت: ۶ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان اعتبار ملی به اجرای طرح هادی روستایی اختصاص یافته که از این محل طرح هادی را در ۳۹ روستای استان اجرا خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: در استان ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که طرح هادی در ۵۶۱ روستا در دست اقدام است و براساس درصد تخصیص اعتبار طرح هادی در این روستاها براساس فازبندی دنبال می‌کنیم.
تنها ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات ملی ۹۶۷ میلیون تومان برای تهیه طرح هادی در روستاها اختصاص یافته که در سال جاری تهیه طرح هادی در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اتمام می‌رسد.
وی عنوان کرد: امسال از محل اعتبارات ملی ۷۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح هادی در روستای هدف گردشگری کریمو سرایان اختصاص یافته است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری ۹۰۰ میلیون تومان برای اجرای بافت با ارزش روستاهای چنشت سربیشه و نایبند طبس اختصاص یافته است، اضافه کرد: از این مقدار اعتبار، ۶۰۰ میلیون تومان در روستای چنشت و ۳۰۰ میلیون تومان در روستای نایبند هزینه خواهد شد.
تنها ادامه داد: طرح بهسازی بافت با ارزش روستای سربیشه با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و طرح بهسازی بافت با ارزش روستای نایبند با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.
انتهای پیام/۴