با حضور رئیس بنیاد مسکن؛

طرح هادی روستای ماسن بیرجند افتتاح شد

طرح هادی روستای ماسن از توابع شهرستان بیرجند روز شنبه با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح این طرح عمرانی روستایی اظهار کرد: ۴۴۴ میلیون تومان برای اجرای طرح هادی در روستای ماسن هزینه شده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی طرح هادی روستای ماسن شامل اجرای سه هزار متر مربع سنگفرش معابر و جاده‌سازی، سه هزار و ۶۵۰ متر مربع آسفالت معابر، ۳۳۵ متر اجرای کانیوو سنگی و ۱۸۰ متر جدول‌گذاری معابر ، ۵۰ متر دیوار آجری، هشت متر مربع رواق، ۱۲ مورد ساماندهی و ایجاد فضای سبز، ۱۸ مورد پیرنشین و مبلمان روستایی، ۱۰۰ متر رخ بام یک واحد سقاخانه و ۱۴۰ متر مربع ساماندهی اطراف حسینیه و پارک محله است.

تنها با اشاره به تملک ۱.۲ هکتار زمین در این روستا گفت: تاکنون ۴۲ پرونده برای صدور سند مالکیت در این روستا تشکیل شده که برای ۴۰ فقره سند صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی به اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در روستا ماسن اشاره و بیان کرد: ۲۱ واحد با استفاده از تسهیلات تاکنون بازسازی شده که ۱۸ مورد در مرحله پایان کار، سه واحد در مرحله سفت‌کاری و پنج واحد نیز از کمک‌های بلاعوض استفاده شده است.

گفتنی است؛ همچنین ۴۱ هزار و چهارصد مین واحد مسکونی طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی خراسان جنوبی امروز در روستای ماسن به بهره‌برداری رسید.

توسعه طرح هادی، پوشش تلفن همراه، دریافت شبکه‌های دیجیتال صدا و سیما، کمک به کشاورزان، مرمت قلعه تاریخی، ایجاد پایگاه‌های بهداشتی و روکش آسفالت جاده از درخواست‌های مردم روستای ماسن بود که توسط دهیار مطرح شد.

 

انتهای پیام/۱۰