فرماندار بیرجند:

طرح های گردشگری با دید باز بررسی شود

فرماندار بیرجند گفت: طرح های گردشگری که باعث ایجاد اشتغال زنجیره ای می‌شود باید با دید باز بررسی شود و به راحتی از سوی بانکها برگشت داده نشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند صبح امروز در کمیته اشتغال شهرستان بیرجند اظهار کرد:زمانیکه طرح های زیادی در شهرستان تصویب شده و متقاضیان در انتظار هستند اگر طرحی در کمیته فنی به تصویب نمی‌رسد باید دلایل عدم تصویب مطرح شود.
وی افزود: بسیاری از طرحهایی که در سامانه ثبت شده است از نظر مجری قابل اجرا است، مبلغ پرداختی از سوی شهرستان مشخص است و شاید بانکها به دلیل عدم آمادگی برای کارشناسی طرح ها را منتظر نگه دارند.
فرماندار بیرجند بیان کرد: اگر طرحی توجیه دارد طرح های جدید را لازم است به بانک معرفی کرده و پشت خط منتظر نگه نداریم که اگر بانکها توانایی اجرا از نظر فنی نداشته باشد طرح ها بیش از آن منتظر نشوند با این اقدام رضایت مادی مجریان طرح ها و همچنین میزان پرداختی ها افزایش پیدا می‌کند.
ناصری عنوان کرد: با توجه به اینکه تعداد مراجعاتی که در حوزه کشاورزی توسط افراد کمی ثبت شده اما اشتغال برای افراد بسیاری را فراهم کرده است از این روی از بانکها درخواست می‌شود که اینگونه طرح ها را منتظر نگه ندارند.
وی با اشاره به رونق اقتصادی درحوزه گردشگری، تصریح کرد: طرح های بخش گردشگری باید با دید باز بررسی شود و چنانچه طرح های کلان این حوزه به دلایلی تصمیم به برگشت داده می‌شود قبل از آن به فرمانداری اطلاع داده و با فرمانداری هماهنگ شود که با صاحبان طرح ها مشورت و جلسه ای گرفته شود اگر امکان داشته باشد با طرح های گردشگری همکاری و به آنها کمک شود که برگشت داده نشود.
فرماندار بیرجند گفت: طرح های گردشگری باعث ایجاد اشتغال به صورت زنجیره ای در سایر زمینه ها خواهند شد و جامعه هدف زیادی را در بر خواهد گرفت لذا نباید به راحتی اینگونه طرح ها برگشت داده شود.
ناصری بیان کرد: مصوبات جلسه اعلام و به دستگاه های اجرایی شهرستان اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/