وزیر میراث فرهنگی مطرح کرد

طرح ویژه برای گردشگری خراسان جنوبی/ جاذبه های طبس بی‌نظیر است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: معاونت گردشگری برنامه مجزایی را برای استان خراسان جنوبی، با محوریت طبس طراحی خواهد کرد.

به گزارش خاورستان، اصغر مونسان صبح سه شنبه در دومین روز سفر به استان خراسان جنوبی در بازید از باغ گلشن طبس اظهار کرد: از دیدن جاذبه‌های گردشگری این منطقه خوشحال شدم و فکر نمی‌کردم که این شهرستان این میزان جاذبه‌های بی نظیر گردشگری داشته باشد.
وی بیان کرد: در ابتدای صحبت دعوت کنم از همه مردم خوب ایران که حتماً جاذبه‌های گردشگری این استان را ببینند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، باغ گلشن را یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری طبس دانست و گفت: باغ ماهان کرمان معروف را همه می‌شناسند، باغ گلشن طبس در ایران با همان مشخصات با همان زیبایی است اما کمتر شناخته شده است.
مونسان با اشاره به بازدید از محل نمایشگاه عکس این شهرستان، بیان کرد: طبس یک شهر بی نظیر برای گردشگری بوده که جا دارد گردشگری روز به روز در این شهر رونق پیدا کند.
مونسان ادامه داد: همچنین اعتبارات خوبی را حتماً لحاظ می‌کنیم که انشاالله این فضاهای تاریخی و باغ به این زیبایی به خوبی نگهداری شود.
وی گفت: همچنین برنامه مجزایی را معاونت گردشگری برای کل استان خراسان جنوبی و با محوریت طبس طراحی خواهد کرد.
مونسان با اشاره به اینکه باغ گلشن طبس مربوط به سازمان اوقاف و متولی آن شهرداری است، بیان داشت: اقدامات خوبی انصافاً حوزه وزارت گردشگری انجام داده و در زمینه افت درختان این باغ با دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند تماس‌های گرفته شده تا این کار را انجام بدهد و حتماً منابع آن را تأمین می‌کنیم.
مونسان با تاکید بر اینکه در این زمینه بقیه هم باید پای کار باشند، عنوان داشت: ما نیز کمک خواهیم کرد که آفت ها رفع شود و از طرفی با بالا رفتن سن درختان باید جایگزینی انجام شود.
وی ادامه داد: طرح ویژه برای این انجام خواهیم داد.
مونسان یا بیان اینکه قرار گرفتن چشمه آب سرد و گرم در کنار هم یکی از نوادر در دنیا است، گفت: از همه مردم دعوت می‌کنم چشمه مرتضی علی را که جاذبه واقعاً بی نظیر است را ببینید.
مونسان با اشاره به اینکه تا قبل از این سفر تصور می‌کردم طبس یک شهر خشک است، افزود: اما این قدر درختان نخل واقعاً بی نظیر در این شهر وجود دارد که آن را به یک باغشهر تبدیل کرده است.
وی با اشاره به وجود برخی دغدغه‌های مردمی در بخش گردشگری، بیان کرد: کار ما واقعاً کار سختی است از طرفی باید دغدغه‌ها را ببینیم و از طرفی باید به توسعه گردشگری کمک کنیم.
مونسان اضافه کرد: در این راستا روز گذشته دستورالعملی به معاون گردشگری ارائه کردیم تا علاوه بر اینکه درخواست مردمی را برای حضور گردشگران بیشتر بتوانیم تأمین کنیم این نگرانی‌ها و دغدغه‌ها را نیز رفع کنیم.
وی با بیان اینکه اینها دغدغه‌های درستی است، گفت: حتماً مدیرکل میراث فرهنگی استان نظارت بیشتری خواهد داشت تا هم گردشگر به اینجا بیاید و هم رعایت موازین را داشته باشند.
انتهای پیام/۴