هفته ناجا/5؛

طرح پایش تصویری در امیرآباد بیرجند به بهره‌برداری رسید

نخستین طرح پایش تصویری روز پنجشنبه همزمان با هفته نیروی انتظامی در روستای امیرآباد واقع در حاشیه شهر بیرجند افتتاح شد.

به گزارش خاورستان، فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی در آیین افتتاح این طرح و تجلیل از حافظان نظم و امنیت توسط شورای معتمد پلیس در کلانتری ۱۴ امیرآباد گفت: نیروی انتظامی به لحاظ تعداد و در زمینه جذب نیرو با محدودیت‌هایی مواجه است و در این شرایط استفاده از فناوری به تقویت امنیت جامعه کمک می‌کند.
ناصر فرشید افزود: امروز پروژه پایش تصویری را در روستای امیرآباد افتتاح می‌کنیم و نصب تجهیزات در زمینه پایش تصویری کمک موثری برای پلیس و اقدامی بازدارنده و پیشگیرانه است.
وی اظهار کرد: موضوع تامین امنیت فقط نقش دستگاه امنیتی، انتظامی و قضایی نیست و همه در این موضوع دخیل هستند.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: به خود می‌بالیم که در جایگاه خدمتگزاری به مردم، اعتماد ولی امر مسلمین را به دست آوردیم و این عزتی که نیروی انتظامی امروز دارد مدیون خون شهدا و همکاران بازنشسته و تلاش‌های بی وقفه همکاران است که اگر این همراهی‌ها نبود نمی‌توانستیم به درستی خدمت کنیم.
وی افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری، کاهش تلفات در تصادفات از دغدغه های ماست و از ابتدای امسال تا امروز با تلاش مجموعه همکاران پلیس استان ۶۰ نفر کاهش کشته در محورها و معابر شهری داریم.
فرماندار بیرجند هم گفت: با توجه به جمعیت متراکم و زیاد که در حاشیه شهر بیرجند داریم، در زمینه ارتقای این روستاها و منطقه تلاش می‌کنیم تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود.
علی ناصری افزود: فاز نخست پروژه پایش تصویری امروز در امیرآباد افتتاح شد که امیدواریم توسعه یابد و کمک ارزشمندی به تامین نظم و امنیت مردم است.
وی اظهار کرد: نظم و امنیتی که در سایه فرهنگ غنی مردم وجود دارد را باید تقویت کنیم تا شاهد فضای آرام و امن برای فعالیت روزمره مردم به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی باشیم.
همچنین در این آیین از تعدادی کارکنان انتظامی کلانتری ۱۴ امیرآباد توسط شورای معتمد پلیس تجلیل شد.
پایش تصویری از روش‌های نوین پیشگیری از جرایم است که به عنوان پایلوت در روستای امیرآباد با نصب دوربین پایش تصویری در ورودی، خروجی و میادین روستا اجرا شد و ۱۱۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری روستای امیرآباد برای این طرح هزینه شده است.
روستای امیرآباد مرکز دهستان باقران است و در پنج کیلومتری بیرجند قرار دارد.
انتهای پیام/۴