عضو کمیسیون صنایع مجلس:

طرح ‌‌تحول صنعت و بازار خودرو ‌هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود

ایزدخواه گفت: طرح ‌‌تحول صنعت و بازار خودرو ‌هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش خاورستان، روح الله ایزدخواه پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: امروز در جریان سفر به خراسان جنوبی و بازدید از کویرتایر آمدیم تا به این مجموعه خداقوتی بگوییم و بنده در کمیسیون کارگروه خودرو مسئولیت دارم و با این سفر مسائل صنعت لاستیک را از نزدیک بررسی کردم تا تمهیدات برای عرصه قانونگذاری و نظارت درمجلس فراهم شود.
ایزدخواه با بیان اینکه خراسان جنوبی با وجود همه ظرفیت‌ها اما مظلوم واقع شده است و استانی محروم نیست بلکه مظلوم است افزود: باید توجه جدی از سوی دولت و مجلس برای جلوگیری از خام‌فروشی صورت گیرد.
وی بیان کرد: برنامه سرکشی از استان‌های مناطق دور و کم توسعه یافته را با تعدادی از نمایندگان جوان در مجلس یازدهم آغاز کردیم تا مشکلات مسائل ظرفیت‌های میدانی را بررسی کنیم و این حرکت جدیدی در مجلس یازدهم است که با توجه به تعطیلات جلسه صحن چند گروه از نمایندگان جوان در مجلس به چند استان رفتیم تا به سرکشی مسائل اقتصادی چند استان بپردازیم و در این راستا بنده امروز به خراسان جنوبی آمدم.
ایزدخواه با بیان اینکه در جریان سفر به خراسان جنوبی امروز از منطقه ویژه اقتصادی، شهرک صنعتی و کویر تایر بازدید داشتیم تا مسائل مشکلات ظرفیتها را رصد کنیم افزود: بعد از رصد موانع بتوانیم با نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های مختلف کشاورزی صنایع بودجه طرح‌ها و برنامه‌هایی را برای استان از دولت پیگیری کنیم.
وی ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی در کشور اما ظرفیت‌های خوبی بین مجلس دولت صورت گرفته است امید است بتوانیم گام‌هایی برای استان داشته باشیم و در طول یک ماه آینده با ۱۰ نفر نمایندگان تهران و چند استان برنامه سرکشی به مناطق محروم خراسان جنوبی داریم قرار بود این هفته باشد اما طی یک ماه آینده سرکشی برای نظارت میدانی برای بررسی مشکلات استان خواهیم داشت که این برنامه به عنوان هیئت پیشرفت مردمی نمایندگان تعریف کرده ایم و حرکتی خودجوش با هماهنگی هیئت رئیسه مجلس است که نمایندگان جوان از کمیسیون‌های مختلف دنبال می کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان سفریک ماه آینده نمایندگان تهران به خراسان جنوبی قرار است چند مسئله اولویت‌دار منطقه را بررسی و در دستور کار قرار دهیم و به عنوان معین در تهران بتوانیم پیگیری کنیم که تا کنون سه برنامه در جریان سفر به استان‌های مختلف داشتیم که آخرین برنامه مربوط به سفر به استان سیستان و بلوچستان است ظرف دو روز بعد از بازگشت ما از این استان موضوع سهمیه آب در بخش جنوبی بلوچستان از وزارت نیرو دو برابر شد این تعاملات مفید است امید است حرکتی مضاعف در مسئولان ایجاد شود.
ایزادخواه در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم درباره بررسی طرح تحول صنعت و بازار خودرو افزود: متن اولیه طرح تهیه شده و ‌کمیسیون صنایع مجلس کارگروهی در این ارتباط تشکیل شد‌ و از همه دستگاه‌ها آمدند. پیش‌نویس بررسی شد و ظرف هفته آینده در کمیسیو‌ن ‌بررسی و برای تصویب و برای تصویب وارد صحن شود.
انتهای پیام/۴