بسته خبر ورزشی

طلای گوش شکسته نونهال خراسان جنوبی در رقابت های شرق کشور/ مدال های رنگارنگ روشندلان دونده استان

در بسته خبر ورزشی امروز خاورستان خبرهای متنوعی از قهرمانی تیم کشتی نونهالان در رقابت های شرق کشور، مدال های رنگارنگ روشندلان دونده در رقابت های کشوری، طلای تیمی دارتر ها،برنز ۰۴ بیرجند در رقابت های تنیس روی میز کشور و انتخاب پهلوان خراسان جنوبی به عنوان دبیر سازمان لیگ

به گزارش خاورستان مسابقات کشتی فرنگی نونهالان شرق کشور با حضور استان های خراسان رضوی ، جنوبی ، کرمان، سیستان و بلوچستان و شهرستان های تابعه این استان به میزبانی شهرستان زابل برگزار شد که در این دوره از رقابت ها که به مناسبت افتتاح خانه کشتی میر حسینی زابل نیز برگزار شد  تیم خراسان جنوبی با کسب ۶ مدال طلا، ۱ نقره و ۳ برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

بر اساس این گزارش حسن گلکاری، جلیل قاسمی و مسعود سروری مربیگری تیم کشتی فرنگی نونهالان استان را بر عهده داشتند.

مدال های رنگارنگ روشندلان در مسابقات قهرمانی کشور

ورزشکاران کم بینا و نابینای خراسان جنوبی در مسابقات قهرمانی کشور مدال های رنگارنگی را از آن خود کردند.

غلامی سرپرست هیئت کم بینایان و نابینایان خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت: اولین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور داخل سالن در رده سنی جوانان، نوجوانان  و بزرگسالان در بخش بانوان به میزبانی بابلسر برگزار و ورزشکاران خراسان جنوبی با کسب مدال های رنگارنگ شگفتی ساز شدند.

به گفته وی در این دوره از رقابت ها کوثر یعقوبی   در ماده  ۱۵۰۰  در رده سنی نوجوانان مدال طلا،  ریحانه مطهری صدر نیز، در ماده پرش طول مدال نقره، و همچنین ریحانه مطهری صدر در ماده ۴۰۰ متر مدال برنز را به خود اختصاص داد.

وی افزود: در ادامه این دوره از رقابت های قهرمانی کشور، مریم مالداری در ماده ۶۰ متر جوانان، مریم عرب در پرتاب وزنه بزرگسالان و کوثر یعقوبی در پرتاب وزنه نوجوانان مقام چهارم را از آن خود کردند.

قهرمانی بانوان دارتر جوان

خراسان جنوبی قهرمان بخش تیمی مسابقات دارت جوانان کشور شد.

علیزاده رئیس هیئت انجمن های ورزشی خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:با اعلام رسمی انجمن دارت کشور و‌ پس از برگزاری مسابقات دارت جوانان  کشور در بخش دختران در شهرستان یاسوج  تیم دختران استان خراسان جنوبی پس از کسب مقام نایب قهرمانی در مسابقات دوبل و کسب مقام سوم مشترک خانم سلطانی و پس از محاسبه امتیازات تیمی با کسب ۳۷ امتیاز برای اولین بار قهرمان کشور شد .

وی افزود: در تیم اعزامی استان سرکار  مطهره سلطانی و زهرا مومن  عضویت داشتند.

برنز ۰۴ بیرجند در رقابت های تنیس روی میز کشور

تیم مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) بیرجند در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی سوم شد.

به گزارش خاورستان تیم مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) بیرجند با مربیگری استاد محمد رضا عباسپور در بین ۴۶ تیم شرکت کننده در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به میزبانی مشهد مقدس سوم شد.

پهلوان خراسان جنوبی دبیر سازمان لیگ شد

با حکم فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی علی سنگکی دبیر سازمان لیگ کشور شد.

به گزارش خاورستان علی سنگکی که مسئولیت‌های رئیس انجمن ورزش‌های پهلوانی کارگری کشور، رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان بیرجند، مرشد، مربی و داور ورزش‌های پهلوانی و زورخانه ای، مشاور فدراسیون ورزش کارگری کشور و مربی بین المللی ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای را در کارنامه دارد با حکم فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی  به عنوان دبیر سازمان لیگ فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی منصوب شد.