رده بندی نهایی پارالمپیک توکیو مشخص شد؛

طلا بر تارک کاروان سردار دل‌ها/ تاریخ‌سازی در قلب توکیو

بازی‌های پارالمپیک توکیو به پایان رسید و کاروان پرافتخار ایران که مزین به نام سردار دل‌ها بود، توانست بهترین نتیجه را برای کشورمان در ادوار مختلف این‌ رویداد بزرگ ثبت کند.

به گزارش خاورستان، کاروان ایران در شانزدهمین دوره پارالمپیک ۲۰۲۰ با ۶۲ ورزشکار راهی توکیو شد که از این تعداد ۳۴ نفر دست پر برگشتند. ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و یک برنز ماحصل تلاش کاروان پارالمپیک ایران در این دوره از رقابت‌ها بود. کاروان ایران که مزین به نام سردار دل‌ها شده بود در این بازی‌ها توانست رده سیزدهمی جهان را بدست آورده و بهترین عملکرد ایران را در بازی‌های پارالمپیک ثبت کند.
پیش از این کاروان ایران در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ توانسته بود رده پانزدهم را از آن خود کند اما حالا با دو پله صعود و چهار طلای بیشتر، بهترین جایگاه کشورمان در تاریخ ثبت شد.
مدال‌آوران کاروان ایران در پارالمپیک توکیو به شرح زیر هستند:
ساره جوانمردی (تیراندازی)، روح الله رستمی (وزنه‌برداری)، زهرا نعمتی (تیروکمان)، وحید نوری و محمدرضا خیرالله زاده (جودو)، امیر خسروانی، مهدی اولاد، هاشمیه متقیان، حامد امیری و سعید افروز (دوومیدانی)، تیم ملی والیبال نشسته و اصغر عزیزی (تکواندو) مدال‌آوران طلایی کاروان ایران بودند و رمضان بیابانی (تیروکمان)، مهدی پوررهنما (تکواندو)، امان‌الله پاپی، علیرضا مختاری، علی پیروج، صادق بیت سیاح، امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پورمیرزایی (وزنه برداری) و سجاد محمدیان و مهدی اولاد (دوومیدانی) نیز توانستند مدال با ارزش نقره را برای کاروان سردار دلها کسب کنند. سامان رضی در وزنه برداری نیز تک برنز این کاروان را کسب کرد.
در این بازی‌ها کاروان چین بر خلاف المپیک که رده دوم را بدست آورده بود، توانست از همه کشورها پیشی بگیرد و با ۹۶ طلا رده نخست را از آن خود کند. رده‌بندی نهایی این بازی‌ها به شرح زیر است:
۱- چین ۹۶ طلا، ۶۰ نقره و ۵۱ برنز
۲- بریتانیا ۴۱ طلا، ۳۸ نقره و ۴۵ نقره
۳- آمریکا ۳۷ طلا، ۳۶ نقره و ۳۱ برنز
۴- کمیته المپیک روسیه ۳۶ طلا، ۳۳ نقره و ۴۹ برنز
۵- هلند ۲۵ طلا، ۱۷ نقره و ۱۷ برنز
۶- اوکراین ۲۴ طلا، ۴۷ نقره و ۲۷ برنز
۷- برزیل ۲۲ طلا، ۲۰ نقره و ۳۰ برنز
۸- استرالیا ۲۱ طلا، ۲۹ نقره و ۳۰ برنز
۹- ایتالیا ۱۴ طلا، ۲۹ نقره و ۲۶ برنز
۱۰- جمهوری آذربایجان ۱۴ طلا، یک نقره و ۴ برنز
۱۳- ایران با ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و یک برنز
کاوران پارالمپیک کشور میزبان نیز رده یازدهم را بدست آورد.

افتتاحیه این بازی‌ها دوم شهریورماه انجام شد و اختتامیه آن امروز (یکشنبه چهاردهم شهریورماه) برگزار می‌شود تا پرونده پارالمپیک توکیو در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، به طور رسمی بسته شود.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/۱۰