مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی:

طی ۱۱ ماه گذشته بیش از ۵۴ میلیارد تومان کمک جمع آوری شد/ شرکت در جشن نیکوکاری امسال با روش‌های نوین پرداخت

سلم آبادی گفت: طی یازده ماه گذشته بیش از 54 میلیارد و 261 میلیون تومان کمک جمع آوری شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری که به صورت زنده از طریق اینستاگرام برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه هفته احسان و نیکوکاری هستیم و جا دارد علاوه بر دعوت از تمامی خیران برای همراهی هر ساله با امداد جهت کمک به نیازمدان از همراهی های هر ساله این بزرگواران تشکر کنیم.
وی افزود:کمیته امداد محصول گفتمان انقلاب اسلامی و منظومه فکری امام خمینی (ره) است همانگونه که امام راحل (ره) فرمودند:” تمام محرومان ولی نعمت‌های جهان هستند” لذا کمیته امداد با هدف کمک به محرومان تشکیل شده و تا کنون توفیقات بسیار خوبی در این زمینه داشته است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از مهمترین نتایجی که کمیته امداد تا کنون داشته ایجاد وحدت بین اقشار مختلف است که این بسیار ارزش دارد.
سلم آبادی با بیان این‌که در جمهوری اسلامی ایران مردم فوق اجتماعی و دارای سطح منحصر بفردی در زمینه کمک به دیگران هستند، گفت: قدرت فوق العاده مردم در مراسمات مختلف و خلق کمک‌هایی که در مراسمات دارند نشان از اهمیت داشتن کمک به نیازمندان است.
وی اظهار کرد: امیدواریم در ایام پایانی سال ۱۳۹۸ با همراهی خوب مردم شاهد کمک به نیازمندان باشیم.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی عنوان کرد: جشن نیکوکاری جشنی است که به عنوان سپاسگزاری نعمت‌های الهی و کمک به نیازمندان در کنار سایر عبادات همیشه مد نظر بوده و است.
سلم‌آبادی خاطرنشان کرد: برای برگزاری جشن نیکوکاری امسال از اوایل آذر برنامه ریزی‌های زیادی شده بود و از ابتدای اسفند نیز دیدارهای چهره به چهره با حامیان، خیران و مدیران مدارس جهت بهتر برگزاری این جشن و برآورد نیازمندی‌های استان در زمینه پوشاک، کفش و سایر موارد را داشتیم اما به دلیل بیماری کرونا و پیشگیری از شیوع آن در بین مردم تمامی برنامه ریزی‌های امداد تحت تاثیر قرار گرفت و جشنی به حضور مردم برگزار نخواهد شد.
وی گفت: با توجه به تعطیل بودن مدارس استان در حال حاضر و اگر ادمه‌دار باشد امسال زنگ نیکوکاری در مدارس نواخته نخواهد شد اگر شاهد عدم برگزاری نماز جمعه تا پایان سال نیز باشیم پایگاه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی در مصلی‌های نماز جمعه نیز برپا نخواهد شد اما از روش‌های نوین پرداخت جهت کمک به نیازمندان استفاده خواهد شد همانگونه که طی سال‌های گذشته نیز روش‌های نوین مورد استفاده بوده است.
“عید را به خانه‌هایشان ببریم”
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: شعار امسال هفته احسان و نیکوکاری با عنوان “عید را به خانه هایشان ببریم” است و امیدواریم شاهد همکاری بسایر خوب خیران و مردم استان در این زمینه باشیم.
کمک بیش از ۵۴ میلیارد تومانی طی ۱۱ ماه
سلم آبادی با بیان این‌که در یازده ماهه امسال شاهد کمک‌های خوبی از طرف مردم به نیازمندان بودیم، گفت: طی یازده ماه گذشته بیش از ۵۴ میلیارد و ۲۶۱ میلیون تومان کمک جمع‌آوری شده است.
وی با بیان این‌که مبلغ کمک جمع آوری شده بسیار خوب است، افزود: با توجه به این‌که بیش از ۴۵ هزار خانوار و ۱۱۰ هزار نفر تحت امداد در استان داریم معمولا ماهیانه به هر خانواده تحت حمایت ۱۰۰ هزار تومان کمک می‌شود.
تشریح کمک‌های جمع آوری شدن از بخش‌های مختلف
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از این مبلغ کمک جمع‌آوری شده ۴ میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان معادل ۹ درصد از محل صدقات، حدود ۱۴ میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان از محل کمک به فرزندان ایتام و محسنین معادل ۲۸ درصد ، ۴ میلیارد و ۲۵ میلیون تومان معادل ۷ درصد از محل زکوات، از ۳۰ میلیارد و ۵۱۵ میلیون تومان کمک جمع آوری شده از محل کمکهای مبتنی بر نیاز که معادل ۵۶ درصد می‌شود و از محل مراکز نیکوکاری بیش از ۱۹ میلیارد تومان است.
سلم‌آبادی گفت: علی رغم مشکلات اقتصادی اما شاهد رشد کمک‌ها در تمامی زمینه‌ها نسبت به سال گذشته بودیم که در بخش ایتام و محسنین ۱۲ درصد، زکوات ۳۳ درصد و مبتنی بر نیاز ۶۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.
معرفی روش‌های نوین پرداخت
وی خاطرنشان کرد: به جهت اینکه امسال شاهد بیماری کرونا در کشور هستیم امکان برپایی پایگاه‌ها جمع‌آوری کمک‌های مردمی فراهم نیست و از مردم درخواست می‌کینم از روش‌های نوین پرداخت که شامل سر شمار تلفن همراه #۱*۸۸۷۷*، سامانه نیکوکاری با شماره گیری ۰۹۶۸۸۷۷، اپلیکیشن های سنا، بام، ایوا، بله و سکه، دستگاههای خودپرداز، شماره حساب۰۱۰۲۱۰۲۸۹۱۰۰۵ نزد بانک صادرات مرکزی بیرجند و مراجعه به سایت امداد به آدرس www. emdad. ir می‌شود استفاده کنند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: تعداد دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان ۸ هزار و ۱۲۷ نفر هستند.
وی عنوان کرد: تعداد فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت امداد استان ۷ هزار و ۶۵۰ نفر هستند که از این تعداد ۳ هزار و ۸۷۹ نفر یتیم و ۴ هزار و ۸۴۱ نفر محسنین هستند.
سلم آبادی خاطرنشان کرد: در سال گذشته مبلغ ۲۱۸ میلیون تومان از طریق مدارس سطح استان جمع آوری شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: مجموع کمک‌های جمع آوری شده در سال گذشته ۶ میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان بوده است.
وی با بیان این‌که تا ۱۲ اسفند میزان کمک‌های جمع آوری شده به دو میلیارد و ۴۳۶ میلیون تومان رسیده است، تصریح کرد: برای جشن نیکوکاری امسال بیش از ۱۰ میلیارد و ۹۲۱ میلیون تومان درآمد هدف گذاری شده است.
سلم آبادی گفت: همچنین هدف گذاری شده ۳۰ هزار و ۹۳۴ بسته حمایتی در استان بین خانواده‌های نیازمند توزیع شود.
انتهای پیام/۱۲۷