معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد؛

ظرفیت تخت های ویژه کرونایی ها روبه کاهش است / تعداد مبتلایان ۲۴ ساعته کرونا ۳ رقمی شد

دکتر مهدیزاده گفت:۵۰ درصد از تخت‌های بیمارستانی خراسان جنوبی برای بیماران کرونایی تکمیل شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: هم اکنون از ۵۰۰ تخت بیمارستان برای درمان بیماران کرونایی، ۵۰ درصد آن پرشده است و با این روند افزایش مبتلایان پیش بینی می‌شود دچار کمبود تخت در بیمارستان‌ها شویم.
دکتر مهدی زاده با بیان اینکه تاکنون ۴۷ مورد ابتلا به کرونای انگیلسی در استان شناسایی شده است، افزود: در استان با کمبود کیت تشخیص کرونا انگیلسی مواجه هستیم و پیش بینی می‌شود که تعداد بیشتری از مبتلایان به این ویروس در استان باشند.
به گفته وی هم اکنون تمامی شهرستان‌ها درگیر این ویروس جهش یافته شده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه هم اکنون شهرستان‌های بیرجند ، قاین و فردوس در وضع نارنجی قرار دارند گفت: با توجه به رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی احتمال قرمز شدن شهرستان‌های نارنجی تا آخر هفته وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه تا آخرهفته محموله جدید واکسن وارد استان می‌شود، گفت: تاکنون سالمندان با بیماری زمینه‌ای و کادر درمان واکسینه شدند و در مراحل بعدی گرو‌های سنی بالا با بیماران زمینه‌ای از فروردین تا تیر ۱۴۰۰، مشاغلی که در تماس مستقیم با مردم هستند در مرداد ، گروه سنی ۵۵ تا ۶۵ سال و تمامی مراکز تجمعی ازجمله زندان‌ها تا آذر و زمستان ۱۴۰۰ واکسینه می‌شوند.
دکتر مهدی زاده گفت: تاکنون کمتر از ۵ هزار دوز واکسن وارد استان شده که به گروه‌های هدف تزریق شده و محموله جدید به گروه‌های در معرض خطر بیشتر تزریق خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: واکسن تولید داخل از اواخر بهار امسال در دسترس قرار خواهد گرفت و جمعیت بیشتری واکسینه خواهند شد.
وی از مردم خواست تا دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و علاوه بر رعایت فاصله گذاری و زدن ماسک از تهویه مناسب هم برای پیشگیری از کرونا استفاده کنند.
تعداد مبتلایان ۲۴ ساعته کرونا ۳ رقمی شد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ادامه با اشاره به آمار جدید کرونا در استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۴ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شد که مجموعا ۱۳۲ بیمار جدید شامل ۳۱ بستری و ۱۰۱ سرپایی شناسایی شدند.
دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۵۰ مورد از بیرجند، ۲۲ مورد از قاین، ۱۵ مورد از فردوس، ۱۱ نفر از درمیان، ۹ نفر از طبس، ۹ نفر از زیرکوه، ۷ نفر از سربیشه، ۶ نفر از سرایان، ۲ مورد از نهبندان و ۱ نفر از خوسف بوده است.
وی گفت: همزمان ۵۶۶ تست سریع کرونا انجام شد که از این تعداد ۹۵ مورد به مجموع بیماران کرونایی افزوده شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۱۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۸۴ نفر کرونا مثبتند.
دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۲ نفر نامساعد است.
وی گفت: در شبانه روز گذشته موردی از فوت در بیماران کرونایی مشاهده نشد و تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی همان ۷۷۱ نفر است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته ۶۲ بیمار با علائم تنقسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۵۰ بیمار شامل ۱۰ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.
مهدی زاده گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۵ هزار و ۹۲۳ بیمار کرونا مثبت بهبود یافتند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
مهدی زاده افزود: تا روز گذشته ۴۵ هزار و ۹۹۶ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی گرفته شده که منجر به شناسایی ۱۶ هزار و ۷۷۸ بیمار شد.
انتهای پیام / ۳