معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

ظرفیت ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در استان افزایش یابد

طالبی تأکید کرد: ظرفیت های ذخیره‌ سازی کالاهای اساسی در استان باید افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا طالبی عصر  تأکیدامروز با بر این مطلب در آیین تکریم و معارفه مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان که با حضور معاون بازرگانی خارجی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران برگزار شد، خاطرنشان کرد: وضعیت ذخیره‌سازی گندم در سطح استان نسبتاً مطلوب اما در نوسان می باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبیت تصریحکرد: با توجه به شرایط ویژه استان، تعداد سیلوهای ذخیره گندم و کالاهای اساسی موجود، محدود است و نیاز به افزایش ظرفیت داریم.

وی متذکر شد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی، استانی مرزی است و تنها حمل و نقل جاده‌ای را دارد باید ظرفیت ذخیره‌سازی کالا افزایش یابد تا در صورت بروز مشکل در حوزه کالاهای استراتژیک دچار چالش نشویم.

طالبی ادامه داد: فاصله برخی شهرستان‌ها تا مرکز استان ۳۰۰ کیلومتر است در حالی که تمامی شهرها دارای سیلوی ذخیره کالا نیستند و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر در جامعه درگیر یک‌ جنگ تمام عیار ترکیبی هستیم که یکی از مؤلفه‌های آن، جنگ اقتصادی است و دشمن امنیت غذایی مردم را مورد هدف قرار داده است.

بامعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۶ درصد از امنیت غذایی در حوزه گندم و محصولات آن تعریف شده، اظهار داشت: گندم از محصولات استراتژیک دنیاست و همه کشورها به دنبال خود اکتفایی در تولید این محصول هستند.

طالبی افزود: برای رسیدن به خودکفایی در این محصول در کشور و به ویژه خراسان‌جنوبی باید به سمت استفاده از روش‌های نوین آبیاری، استفاده از کود و بذر مناسب و ارتقاء سطح زیر کشت رفت.

وی تصریح کرد: با همتی که از مجموعه جهاد کشاورزی استان سراغ داریم امیدواریم در آینده‌های نزدیک به این خواسته جامه عمل بپوشانیم.

شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم از تلاش های پنج ساله مجید اسداللهی مدیرکل سابق غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی قدردانی و میثم پیشدادیان به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.