برای شرکت در نخستین نشست سه جانبه با همتایان روس و آذری

ظریف راهی باکو شد

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در نخستین نشست سه‌جانبه با حضور وزرای خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان راهی باکو پایتخت آذربایجان شد.

به گزارش خاورستان به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در نخستین نشست سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان رامسر را به مقصد باکو پایتخت آذربایجان ترک کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (سه‌شنبه) به منظور شرکت در چهارمین نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و آذربایجان به رامسر سفر کرده بود و ضمن رایزنی جداگانه با همتایان ترک و آذری خود در این نشست حضور یافت که در پایان آن سه وزیر بیانیه‌ مشترکی صادر کردند.
قرار است محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و المار محمد یاروف وزرای خارجه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان صبح فردا (پنجشنبه) برای اولین بار در نشستی سه جانبه و یک روزه در خصوص راه‌های تقویت همکاری‌های سه جانبه به گفت‌وگو بنشینند.
این نخستین باری است که وزرای خارجه سه کشور در چنین نشستی به رایزنی می‌پردازند.
محسن‌ پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو پیش از این در گفت‌وگویی از برگزاری این نشست خبر داد و برگزاری آن را نشانگر اراده سه کشور برای یافتن بسترهای جدید همکاری به خصوص در حوزه‌های ترانزیت، تجارت و انرژی و همچنین ایفای نقش برای حفظ صلح و ثبات در منطقه عنوان کرد.
انتهای پیام/