امام جمعه طبس:

«عاشورا» تابلوی امر به معروف و نهی از منکر است

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه واقعه عاشورا، تابلوی تمام نمای امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: اسلام احیای واجب امر به معروف و نهی از منکر را به منزله قسمتی از زندگی هر مسلمان می‌داند و محرم بهترین فرصت برای پرداختن به این فریضه واجب است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محمدرضا محمدی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر طبس اظهار کرد: مراقب باشیم در واجب امر به معروف و نهی از منکر شرمنده پیشگاه الهی نشویم.

امام جمعه طبس با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر واجب بسیار حساس است، افزود: این فریضه در کنار نماز و سایر واجبات بر عهده هر مسلمان قرار دارد اما در‌ این موضوع اگر برخی از ما در قیامت مورد بازخواست قرار بگیریم شاید پاسخی نداشته باشیم و شرمنده درگاه الهی شویم.

وی با اشاره به حادثه کربلا و واقعه عاشورا ادامه داد: از واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) می توان به عنوان یک تابلوی تمام نمای امر به معروف و نهی از منکر یاد کرد.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه کار شیاطین جهانی، منکر را معروف جلوه دادن است، افزود: این موضوع برآمده از همان ذات شیطانی و پلید است اما اسلام احیای واجب امر به معروف و نهی از منکر را به منزله قسمتی از زندگی هر مسلمان می‌داند.

امام جمعه طبس در ادامه بیان کرد: دهه اول محرم نیز به پاسداشت اجرای این فرضیه مهم توسط حضرت سیدالشهدا(ع) در حادثه کربلا به عنوان دهه امر به معروف و نهی از منکر نامیده شده است.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان طبس یکی از ستادهای فعال و پویای کشور است، گفت: این ستاد در امور مختلف مشکلات اجتماعی و اقتصادی نیز ورود کرده و در برخی موارد نتیجه مثبت آن هم دیده شده است و امروز این واجب شرعی در دولت انقلابی به طور ویژه پرداخته می شود.

انتهای پیام/۱۰