امام جمعه موقت بیرجند:

عامل نجات کشور فرهنگ جهادی است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: فرهنگ جهادی برای رضا خدا و خدمت به مردم فعالیت دارد و این فرهنگ می‌تواند نجات بخش کشور باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جهادگران اظهار کرد: در فرهنگ اسلامی تنها در صورتی کارها به سامان می‌رسد و صلاح، عدالت و امنیت گسترش پیدا می‌کند که تمام مردم برای رضای خدا وارد میدان شوند و جهادی کار کنند.
وی افزود: در طول تاریخ هر جایی جهادی کار شده نتیجه گرفیتم اما هر جایی که عده‌ای جاه طلب و به فکر باند، جناح و دنیای خود وارد میدان شدند شکاف‌های طبقاتی، فساد و اختلاف بیشتر شده و عدالت در این بین قربانی شده است.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: فرهنگ جهادی برای رضا خدا و خدمت به مردم فعالیت دارد و این فرهنگ می‌تواند نجات بخش کشور باشد.
مختاری اظهار کرد: نیروهای جهادی مخلص، تلاشگر، پاک، مومن، دانشجو و حوزوی که به هیچ وجه به دنبال دنیا، قدرت، شهرت و شهوات نفسانی نبوده و برای رضای خدا خدمت می‌کنند اگر در کشور در متن قرار گیرند و در حوزه‌های مدیریتی تفکر جهادی نباشد کار پیشرفت نخواهد کرد.
وی تصریح کرد: در اغلب مسائل از جمله موشکی، دفاعی، جهاددانشگاهی و غیره که تفکر جهادی پشت کار بوده رشد کرده‌ایم اما متاسفانه در مسائل اقتصادی بدلیل اینکه اقتصاد در دست آدم‌هایی بوده که با فرهنگ غربی کار کرده و نگاه آنها نگاه جهادی، مردمی، مخلص و خداگونه نبوده با مشکل مواجه شده‌ایم.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر در سطح کلان مدیریت کشور در تمام زمینه‌ها تفکر جهادی غالب شود و برای گفتمان جهادی انقلاب که گفتمان اصلی دینی و انقلابی است تلاش شود بوی خوش عدالت دوباره در کشور پیچیده خواهد شد.
مختاری بیان کرد: وضعیتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد به هیچ وجه برخاسته از فرهنگ ما نیست بلکه فرهنگ مادیِ دنیا زدهِ استکباری است که برای ما رقم خورده و ما نیز ناخواسته گرفتار آن شده‌ایم.
وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه خیرات و برکات زیادی دارد، افزود: در حال حاضر باید به گروه‌های جهادی توجه کرده و کمک شود که گروه های جهادی در بخش‌های مختلف فعال شوند و در بسیاری از بخش‌ها کار در دست مردم، جوانان متدین و انقلابی که به هیچ وجهه شائبه‌های باند، فساد، جناح و امثال اینها را ندارند باشد و در این شرایط امید می‌رود کشور از شرایطی که با آن مواجه است نجات پیدا کند.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: در سطح کلان کشور و در سطح استان فعالیت گروه‌های جهادی خوب بوده و علی‌رغم بی تدبیری‌هایی که در سال گذشته و سال جاری تا کنون در برخی از زمینه‌ها انجام شد و باعث وقوع مشکلاتی برای مردم شد فعالیت خوب و جهادگونه عده‌ای در کشور مانع رسیدن دشمن به اهداف شوم آنها شد.
مختاری بیان کرد: امروزه شاهد این هستیم که دشمن برای بهم ریختن کشور در زمینه اقتصادی به اهداف خود نرسیده و دلیل آن نیز حضور نیروهای وابسته به نهادهای مردمی در کشور است که کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه شاهد نتیجه بخش بودن فعالیت‌های جهادگران در کشور هستیم و این باعث امیدواری مردم است، خاطرنشان کرد: در جریان سیل و زلزله ابتدای سال و سایر مواقعی که نیازبه کمک است اگر حضور گروه‌های جهادی در میدان نباشد کارها به سرعت انجام نمی‌شود.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: راه گسترش فرهنگ جهادی سخت نیست و باید مردم خود را در این مسیر تربیت کنیم چرا که مایه اصلی فرهنگ جهادی که همان فرهنگ دینی است در کشور وجود دارد و با این فرهنگ می‌توان در مسیر پیشرفت کشور حرکت کرد.
انتهای پیام/۱۲۷