وزیر بهداشت در خراسان‌جنوبی:

عدم تحریم دارو و تجهیزات پزشکی از سوی آمریکا دروغ است/ افتتاح بیش از ۱۰هزار تخت بیمارستانی در اوج کرونایی

نمکی گفت: امسال در اوج کرونا بیش از ده هزار تخت بیمارستانی افتتاح می‌کنیم که در هیچ سالی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق نیفتاده است و این به عنوان سند افتخار در نظام اسلامی ثبت می‌شود که مدیران با دست‌های بسته در اقیانوس شنا کردند و به ساحل مراد رسیدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در مراسم افتتاح ۶۴ پروژه “ره سلامت” در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، گفت: به عنوان داغ‌دارترین فرماندهان عملیات کشور هر جا می رویم با تصویر عزیزانی رورو می‌شویم که از دست دادیم و این موضوع من را متاثر می‌کند.
وی افزود: آمریکا به دروغ شعار می‌دهد برای دارو و تجهیزات پزشکی منعی ندارد اما از ضعیف‌ترین بندگان خدا، دارو را مضیقه می‌کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: بعد از امام حسین (ع) آنچه بر ایشان رفت، برملتی نرفته بود جز ملت ایران.
نمکی عنوان کرد: در اوج تحریم و قحط سالی خزانه جمهوری اسلامی که سالی به اندازه امسال سراغ نداریم، در استانی محروم ۶۴ پروژه افتتاح می‌کنیم و چند پروژه در دست اجرا دارند.
وی اظهار کرد: یقین دارم تا زمانی که دعای نیمه شب یک مادر شهید و نفس‌های عارفانه یک مجروح قطع نخاع در نیمه شب برای پایداری نظام است، به راه ادامه می‌دهیم.
امسال بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی افتتاح می‌شود
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال در اوج کرونا بیش از ده هزار تخت بیمارستانی افتتاح می‌کنیم که در هیچ سالی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق نیفتاده است و این به عنوان سند افتخار در نظام اسلامی ثبت می‌شود که مدیران با دست‌های بسته در اقیانوس شنا کردند و به ساحل مراد رسیدند.
نمکی خاطرنشان کرد: اینکه شهید سلیمانی فرمود “ما ملت امام حسینیم” برای این است که می‌جنگیم و می‌سازیم.
وی با بیان این‌که تحلیل دشمنان می‌گوید مرگ در ایران بالا می‌رود، بیان کرد: تحلیل بی‌بی‌سی را نگاه می‌کردم می‌گفت مرگ در ایران بالا می‌رود اما دیدم مرگ در برخی کشورهای اروپایی و آمریکا بالا می‌رود و در ایران پایین می‌آید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: یک جنگ و تحریم اقتصادی و یک جنگ سازمان یافته رسانه‌ای داریم و از همه بدتر برخی در داخل مرزها آتش بیار می‌شوند و آتش برخی اباطیل را از درون مرزها که اعتقادی به کشورشان ندارند می‌بینیم که بدترین نوع وطن فروشی است.
ارسال دستگاه سی‌تی اسکن برای بیمارستان بشرویه در آینده نزدیک
نمکی اظهار کرد: امسال سه دستگاه سی‌تی اسکن به سه شهرستان در خراسان‌جنوبی فرستادیم و برای بشرویه در روزهای آینده برنامه‌ریزی می‌کنیم.
وی افزود: راه‌اندازی دانشکده داروسازی، فرصتی برای رشد خراسان‌جنوبی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که چند دستگاه اکسیژن ساز برای استان فرستادیم، گفت: اکسیژن نیاز کشور است که با نیاز شدید مواجه شدیم.
کمبود اکسیژن ساز نخواهیم داشت
نمکی بیان کرد: یکی از مواردی که خواب را از بنده گرفت تامین دستگاه اکسیژن ساز بود که به اقدامات انجام شده در ماه‌های آینده کمبود اکسیژن ساز نخواهیم داشت.
انتهای پیام/۴