معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی

عدم درج قیمت در صدر تخلفات واحدهای صنفی خراسان‌جنوبی/ قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی ۹۰ هزار تومان است

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید و گران‌فروشی بیشترین تخلفات انجام شده توسط واحدهای صنفی بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی تهوری معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری دو طرح نظارتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اجرا شده و هم‌اکنون نیز در حال اجرای طرح نظارت بر خدمات عمومی و دولتی هستیم.
وی افزود: در خصوص پلمپ واحدهای صنفی متخلف آنچه وظیفه بازرسان است تشکیل پرونده تخلف و ارسال آن به مراجع ذی‌صلاح است که در نهایت تعیین حکم توسط دادستان صورت می‌گیرد.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: بیشترین تخلفات صورت‌گرفته در سه ماهه نخست امسال مربوط به گروه مواد غذایی، میوه و تره‌بار، کالای قاچاق، نانوایی، پوشاک، کیف و کفش و سایر گروه‌های کالایی بوده است.
تهوری تصریح کرد: عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید و گران‌فروشی بیشترین تخلفات انجام شده است که عدم درج قیمت اصلی‌ترین دلیل برای حقوق مصرف‌کننده و برای واحد بازرسی نیز بسیار حائز اهمیت است.
وی با بیان این‌که قیمت گوشت بسته به شرایط عرضه و تقاضا دارد، افزود: حداکثر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی به صورت شقه و با لیبل آبی ۹۰ هزار تومان است و بیشتر از این قیمت تخلف بوده و با واحدهای متخلف برخود خواهد شد.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: در دو ماه گذشته افت قیمت در دام زنده داشتیم و قیمت هر کیلو دام زنده به ۳۵ هزار تومان کاهش یافت.
تهوری تصریح کرد: بعد از این‌که ارزتأمین گوشت از دولتی به نیمایی تبدیل شد بر قیمت دام تأثیر گذاشت و هم‌اکنون قیمت هر کیلو دام زنده از ۴۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان است.
وی افزود: براساس مصوبات کمیته تخصصی تنظیم بازار، قیمت هر کیلو گوشت مرغ گرم ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده و این قیمت ثابت و هیچ مشکلی برای تأمین گوشت مرغ در استان نداریم.
تهوری تصریح کرد: اجبار مردم به خرید روغن مایع در کنار روغن جامد تخلف صنفی است و باید به بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش شود.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند تخلفات اقتصادی واحدهای عرضه کننده کالا و خدمات را از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ به ستاد خبری این سازمان گزارش دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.
انتهای پیام/ ۱۳۲