در نشست مشورتی با فرماندار درمیان مطرح شد؛

عدم واگذاری زمین، قطعی آب و نبود اعتبار جهت آسفالت معابر؛ مهمترین مشکلات بخش میاندشت/ فرماندار درمیان: اولویت اول حل مشکل آب است

اولین نشست مشورتی شوراهای اسلامی و دهیاران تابعه بخش میاندشت شهرستان درمیان با فرماندار شهرستان و بخشدار میاندشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اولین نشست مشورتی شوراهای اسلامی و دهیاران تابعه بخش میاندشت شهرستان درمیان با حضور فرجامی فرد فرماندار شهرستان،اژدری بخشدار میاندشت، بشیری فرمانده ناحیه سپاه شهرستان درمیان و جولان مسئول حراست فرمانداری شهرستان درمیان در محل حسینه امام صادق (ع) روستای بورنگ برگزار شد.

مهمترین مشکلات روستاهای بخش میاندشت

مهمترین مشکلاتی که توسط اعضای شوراها و دهیاران این بخش مطرح و خواستار پیگیری و برطرف شدن بود عدم وجود اعتبار برای زیر سازی آسفالت معابر روستایی توسط دهیاری ها با وجوداختصاص سهمیه قیر رایگان به روستاها، حل مشکل واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن به اهالی روستاهای تابعه بخش، مشکلات موجود در شبکه آبرسانی فخرود از جمله قطعی مکرر آب در روستاهای زیر مجموعه شبکه، درخواست ایمن سازی جاده ها و درخواست افزایش سرانه فضاهای ورزشی از جمله مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

مهدی فرجامی فرد فرماندار شهرستان درمیان در این نشست اظهار کرد: بحمدالله به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات وخدمات خوبی در زمینه محرومیت زدایی و افزایش شاخص های برخورداری انجام شده است.

وی افزود: از جمله بهره مندی مردم از نعمت آب، گاز، برق، خانه بهداشت و آسفالت راه های روستایی از این قبیل است که البته برای ادامه مسیر و حل مشکلات و رسیدن به شرایط مطلوب تر همراهی و همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران ضروری است.

فرماندار شهرستان درمیان بیان کرد: اولویت اول ما در سطح شهرستان حل مشکل آب است که بحمدالله با نگاه ویژه آیت الله رئیسی ۲۵۶ میلیارد تومان از اعتبارات محرومیت زدایی به استان اختصاص یافته است.

آبرسانی پایدار به تمام روستاهای درمیان تا پایان ۱۴۰۲

فرجامی فرد عنوان کرد: از این اعتبار ۳۸ میلیارد تومان متعلق به شهرستان درمیان است و در همین راستا در ۱۹ اردبیهشت امسال آیین کلنگ زنی مجتمع آبرسانی خونیک چهار تنگ زده شد و انشالله تا پایان سال ۱۴۰۲ به تمامی روستاهای شهرستان درمیان آبرسانی پایدار صورت خواهد گرفت.

وی در بحث واگذاری زمین، اظهار کرد: شوراهای اسلامی روستا حق واگذاری زمین را ندارند و واگذاری زمین وظیفه بنیاد مسکن میباشد که پیگیری های لازم جهت تسهیل واگذاری صورت خواهد گرفت.

پیگیر افزایش سهم دولت برای بهسازی راه های روستایی

فرماندار شهرستان درمیان در مورد زیر سازی معابر روستایی برای آسفالت، گفت: در این مورد پیگیر افزایش سهم دولت خواهیم بود ضمن اینکه بهسازی راه های روستایی و معابر با وجود هزینه های زیاد و اعتبارات محدود در دستور کار قرار دارد.

فرجامی فرد خاطرنشان کرد: در طرح هدفمندی یارانه ها و اصلاح رویه پرداختی نیز هدف دولت حذف واسطه ها و پرداخت یارانه به مردم است که در نهایت یارانه پرداختی بجای آنکه به واسطه ها پرداخت شود مستقیما به خود مردم پرداخت خواهد شد.

وی از دهیاران درخواست کرد این موضوع و هدف دولت از این کار را برای مردم تشریح کنند و مردم را از مزایای این طرح آگاه سازند.

فرماندار شهرستان درمیان بیان کرد: انشالله بتوانیم اعتبارات استانی علاوه بر اعتبارات مصوب برای شهرستان دریافت کنیم و با همکاری و کار جهادی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش میاندشت مشکلات این بخش را به ترتیب اولویت پیگیری و حل کنیم.

انتهای پیام/۱۲۷