برای سومین سال؛

عزاداری به سبک کاروان نوکری/ ۳۰ روستای دهستان ماژان میزبان شدند

هنری گفت: برای سومین سال کاروان نوکری مراسم عزاداری ابا عبدالله را در دهستان ماژان برگزار میکند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران از فعالیت کاروان نوکری جهت برپایی مراسم عزاداری در دهستان ماژان خبر داد.

وی افزود: با توجه به آغاز ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) امسال برای سومین سال کاروان نوکری با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی و حوزه علمیه رضویه فعالیت دارد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: هدف از ایجاد این کاروان حضور روحانیون و برگزاری مراسم عزاداری در مناطق کم برخوردار استان که دارای جمعت های کم بوده و روحانی مستقر در روستا جهت برگزاری مراسم ندارند، است.

هنری عنوان کرد: این کاروان با همکاری حوزه علمیه رضویه در ۳۰ روستای دهستان ماژان صبح و بعد از ظهر فعالیت داشته و به سخنرانی و عزاداری میپردازد.

وی اظهار کرد: این کاروان طی دهه اول محرم در دهستان ماژان مراسم عزای اباعبدالله(ع) را برای ارادتمندان برگزار میکند.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه خوشبختانه این کاروان مورد استقبال بسیار خوب مردم قرار گرفته، گفت: روحانیون در این جلسات محتواهایی در مورد مکتب عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر، جهاد تبیین و سبک زندگی بیان میکنند.

هنری عنوان کرد: در دو سال قبل این کاروان در دهستان دُرح سربیشه و میغان نهبندان به همین سبک با حضور در روستاها مراسم عزاداری را برگزار کرده است.

انتهای پیام/۱۲۷