فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی:

عزت، اقتدار و افتخار کشور به واسطه شهدا است/ ملتی که رهبر و زمان شناس نباشد شکست خواهد خورد

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ملتی که رهبر شناس و زمان شناس نباشد شکست خواهد خورد، گفت: اهداف ما در جامعه باید مشخص باشد همانگونه که اهداف شهدا مشخص بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی امشب در یادواره شهدای روستای ساقدر که در محل حسینیه ساقدری‌های مقیم بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: شهدای ما انقلابی و جهادی بودند.
عزت، اقتدار و افتخار کشور به واسطه شهدا است
وی با بیان اینکه عزت کنونی ما به واسطه شهدا است، افزود: امروز هر چه داریم عزت، افتخار و اقتدار همه به واسطه شهدا است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نوجوانان و جوانان بسیجی شرایط را به خوبی درک کردند و برای دفاع از کشور عازم جبهه ها شدند.
مسیر حق ادامه دارد
قاسمی با بیان اینکه مسیر حق ادامه دارد و همیشه پیروز است، عنوان کرد: استقلال کشور و دین خدا در هر کشوری با رهروی مسیر حق ادامه پیدا خواهد کرد.
وی اظهار کرد: عاشورا به واسطه اینکه در مسیر اسلام و حق بود زنده مانده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: امروز بدون دین و اسلام به هیچ دست نخواهیم یافت.
قاسمی با بیان اینکه باید در جامعه پیرو قرآن و ولی فقیه زمان باشیم، افزود: زندگی‌های ما بر پایه قرآن و ولایت فقیه بنا شده و پا برجا است.
وی خاطرنشان کرد: اطاعت از ولی فقیه زمان بر هر فردی واجب است چراکه ولی فقیه نایب عام امام زمان (عج) است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه شهدا لقاءالله هستند، تصریح کرد: شهدا در زندگی خود برنامه داشته و برای رضا خدا کار می‌کردند.
روحیه جهادی باعث عزت کشور شده است
قاسمی گفت: شهدا روحیه جهادی داشته و به ما درس جهاد دادند و این جهاد است که عزت مسلمین را رقم زده است.
وی اظهار کرد: شهدا به ما آموزش دادند که در برابر تبعیض باید ایستاد و مقاومت کرد.
فرمانده سپاه انصار‌الرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه راه شهدا راه اولیای خدا است، تاکید کرد: شهدا در رهبر شناسی، دشمن شناسی و زمان شناسی دقیق بودند.
ملتی که رهبر شناس و زمان شناس نباشد شکست خواهد خورد قاسمی با بیان اینکه ملتی که رهبر شناس و زمان شناس نباشد شکست خواهد خورد، گفت: اهداف ما در جامعه باید مشخص باشد همانگونه که اهداف شهدا مشخص بود.
وی انگیزه الهی و دفاع از کشور را از دیگر اهداف شهدا عنوان کرد و افزود: کاملترین مسیر مرگ با عزت شهادت است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی گفت: فرهنگ شهادت روش، عمق و عقبه دارد و باید به این مقوله‌ها پی برد.
قاسمی بیان کرد: مسیر شهادت تا قیام امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت و این مسیر مسدود شدنی نیست چون مسیر کمال انسان و بشریت است.
وی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) با مضمون “شهادت هنر مردان خدا است”، گفت: شهدا مسیر حق را طی کردند و در فرهنگ جهادی و انقلابی پیشگام بودند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی افزود: امروز نیاز جامعه فرهنگ جهادی و انقلابی است.
قاسمی با بیان اینکه در جبهه انقلابی هیچ اختلالی راه ندارد، اظهار کرد: درست است در جامعه آسیب‌هایی داریم اما تا کنون در جامعه انقلابی عمل کرده‌ایم و با انقلابی عمل کردن آسیب‌ها را برطرف خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید جهادی عمل کنیم و انقلابی باشیم، تصریح کرد: روحیه جهادی عامل موفقیت کشور است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری یادواره‌های شهدا در اغلب نقاط استان، بیان کرد: باید وصیت نامه‌های شهدا تکثیر و به صورت کتاب چاپ شود و مردم با مطالعه آنها از زندگی شهدا درس بگیرند و استفاده کنند.
کشور نیاز به فرهنگ انقلابی، جهادی و روحیه کار دارد
قاسمی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری گفت: ما به فرهنگ انقلابی و جهادی و روحیه کار در جامعه نیاز داریم لذا لازم است در تمام عرصه‌ها از فرهنگ انقلابی و جهادی استفاده شود.
وی با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام (ص) در برابر دشمنان خشن بوده و ایستادگی کردند، گفت: باید در برابر دشمنان سخت گیر، قاطع و سخت کوش بود.
پیام شهدا ایستادگی است
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: پیام شهدا ایستادگی و مقاومت بوده لذا باید ما نیز در زندگی سیره شهدا را در دستور کار خود قرار داده و در جامعه اجرایی کرده و آن را به نسل آینده تحویل دهیم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/