عضویت ۶ هزار جوان در خانه های هلال خراسان جنوبی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶ هزار نفر از جوانان با عضویت در خانه های هلال به جمع خانواده هلال احمر پیوستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فائزه موهبتی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات بشردوستانه جمعیت هلال احمر در حوزه های مختلف، اظهار داشت: این جمعیت علاوه بر رسالت های امدادرسانی، تلاش دارد با اجرای طرح های مختلف در راستای کمک به نیازمندان گام بردارد.

وی با بیان اینکه خانه های هلال نقش چشمگیری در تاب آوری جامعه و کاهش تلفات در حوادث دارند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ هزار و ۱۱۸ نفر جذب خانه های هلال در سطح استان شده اند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به شرکت ۱۶۲ داوطلب در اجرای طرح قرار مهربانی طی سه ماهه نخست سال جاری، افزود: حضور هر چه بیشتر جوانان در این طرح فرهنگ انسان دوستی را ترویج می دهد لذا می‌طلبد این امر در شرایط کنونی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح ماه، یارِ زمین با هدف توسعه فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی میان کودکان و نوجوانان با محوریت محیط زیست، عنوان کرد: تعداد ۲۰۰ نفر از اعضای جوان هلال احمر در این طرح مشارکت داشته اند.

موهبتی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تعداد ۱۵ نفر از داوطلبان در اردوهای جهادی شرکت کرده اند، افزود: ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از اعضا در برنامه های هفته هلال احمر نیز مشارکت داشته اند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف مناسبتی و فرهنگی توسط جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان، افزود: ۶۰۷ نفر در برنامه روز قدس، ۴۲۰ نفر در برنامه های دهه کرامت، ۳۲۰ نفر در سالروز رحلت امام(ره)، ۵۰ نفر در سالروز آزادسازی خرمشهر و ۱۵ داوطلب در تیم سحر مشارکت و فعالیت داشته اند.

 

انتهای پیام/۱۰