مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی:

عفاف و حجاب شاخصه سلامت جامعه/ مسأله سازی غلط عامل غفلت از حقوق اصلی زنان

روستا گفت: مسأله سازی غلط و علم کردن حضور در ورزشگاه ، حضور مرد گونه در انظار عمومی و... سبب شد از مسائل اصلی حوزه زنان چون بیمه زنان خانه دار و حقوق آنها غفلت شود، در حالی که مقام معظم رهبری در این خصوص بارها از دولت خواسته بودند که خانه داری باید شغل حساب شود.

زهره روستا مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی ضمن تبریک هفته حجاب و عفاف، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: شاخصه سلامت جامعه عفاف و حجاب است و در واقع نمی شود در بحث پوشش تنزل پیدا کرد، اما خانواده؛ همان خانواده ، اداره؛ همان و اجتماع؛ همان اجتماع باقی بماند، بلکه به میزان نقص در پوشش، جامعه هم بیمار می شود .
وی افزود: خوشبختی، آرامش و سعادت فرزندان ما و آحاد جامعه در محترم دانستن عفاف و حجاب؛ این حق خداوند متعال است که به تدبیر خودش آن را به مثابه کمر بند ایمنی فعالیت های اجتماعی قرار داده است .
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی گفت: همانطور که رعایت قوانین پرواز و بستن کمر بند حین پرواز ضروری است، لازمه حضور در اجتماع عمومی هم رعایت ضوابط و حجاب و عفاف به عنوان واجب عقلی و شرعی است .
روستا افزود: حجاب و عفاف حق من و دل بخواهی نیست، بلکه خالق من این را خواسته و به غیر از آن هم رضا نمی دهد که معنی آن هم تکریم ناموس خلقت، یعنی زن است، تا دیگران از چشم حیوانی به او ننگرند.
وی بیان کرد: پدیده ای که امروز در حوزه رعایت حجاب و عفاف شاهد آن هستیم، ثمره جریانی است که با تشریفات تمام زن را به قربانگاه می برد. جریانی که به زن یاد داد تا برای آنکه دیده شود و از فرودستی نجات یابد، باید مرد باشد!
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی تاکید کرد: نجات زن اقدام خوبی بود اما راهکار آن غلط، همانطور که زن غربی که حق رای نداشت، اگر اختراعی می کرد به نام مرد خانه ثبت می شد وانتهای آمال این زن، مرد بودن شد .
روستا ادامه داد: جریانات پست مدرن، نقطه عزیمت بحث را عوض کردند، بلکه اصلا خود مردان باعث فرودستی زنان شدند و بلایی خانمان برانداز بر سر زنان آوردند. زن نباش؛ مرد باش و الان مرد بودن هم ننگ است .
وی گفت: بی هویتی یا ضعف هویتی که سوغات قرائت غلط از آفرینش بود، ثمره اش رفتارهای مردانه و بیمارگونه در سپهر عمومی شد و ریحانه بودن را هم به فراموشی سپرده است که ثمره آن بدپوششی و وهن شخصیت شد. گروه اندکی هم برای اشاعه سبک زندگی بیمار گونه غربی مرجع شدند.
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهارکرد: مسأله سازی غلط و علم کردن حضور در ورزشگاه ، حضور مرد گونه در انظار عمومی و… سبب شد از مسائل اصلی حوزه زنان چون بیمه زنان خانه دار و حقوق آنها غفلت شود، در حالی که مقام معظم رهبری در این خصوص بارها از دولت خواسته بودند که خانه داری باید شغل حساب شود.
روستا گفت: بانوی مسلمان بر تارک تاریخ درخشیده از حقوق منحصر به فردی برخوردار است، او حق رای را از دین گرفته و مرد هم به سبب آیین الهی، دستور تکریم زن را گرفته است. بر همین اساس در یک جامعه اسلامی، قوانین به گونه ای تنظیم می شود که اهانتی به انسانها صورت نگیرد ومانع تباه سازی استعدادها شود و پوشش هم از این دست قوانین شرعی و اجتماعی است .
وی با بیان اینکه پس این تغییر رفتار در مستوری فاقد وجاهت است، اظهارکرد: می گوییم آزادی؛ می گویند حق انتخاب، اندیشه کردن به اینکه با این اصطلاحات دلفریب اسارت مدرنی را رقم زده اند خالی از لطف نیست.
فضای مجازی رها و مأمن رهزنان فرهنگی شده
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی ادامه داد: این دیگرانند که تعیین می کنند که چه بپوشی و حتی رنگ سال را هم دیکته می کنند. در فضای مجازی چنان اسارتی را برای مخاطب رقم می زنند که آزادی بی معنا می شود. بطوری که فضای مجازی رها و مأمن رهزنان فرهنگی و انسان های شیطان صفتی است که دشمن قسم خورده بشریتند .
روستا تاکید کرد: اما اگر تدابیر لازم برای رها سازی خودمان و فرزندانمان از چنگال آهنین جریانات هدایت شده در بستر فضای مجازی و حقیقی نیندیشیم، حسرت جانکاه و غیر قابل علاجی در انتظار ما خواهد بود .
وی تصریح کرد: اسارت فرهنگی جز با تفکر برطرف نخواهد شد، تذکر یا سایر قوانین بازدارنده اجتماعی از باب نظم جامعه لازم است، ولی قرآن به اندیشه در هدف خلقت و فرجام اندیشی دعوت می کند.
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی افزود: جریان شناسی و معنایابی برای هر فعالیت از شئونات عقلانیت است و انسان متمدن خودش سرنوشت حیاتش را بر اساس شریعت سعادت بخش بدست می گیرد .
روستا عنوان کرد: به پاسداشت غیور مردان مسجد گوهر شاد که در ۲۱ تیرماه در برابر توهین به حجاب مردانه ایستادند و ذلت فرهنگی را نپذیرفتند، این روز را روز ملی عفاف و حجاب نامیده اند، اما در طول سال همه ما مخاطب آیات الهی هستیم .
وی ادامه داد: نورانیت سلامت وبرکت، کمترین ثمره رعایت عفاف و حجاب است که روایات ما به آن رهنمون شده اند . رضوان الهی و سلام فرشتگان در انتظار کسانی است که در دین استقامت ورزند و آینده از آن آنهاست، آینده روشن است و ما در انتظار رویت خورشیدیم.
روستا از جمله برنامه های هفته حجاب و عفاف بسیج زنان استان را برگزاری حلقه های صالحین در این موضوع،برگزاری همایش ها و جشن های متعدد با موضوع حجاب، نشست مجازی گفتگو محور با موضوع مد و زیبایی عفیفانه، تجلیل و تکریم خوش حجابان و محجبه ترین دختران روستا و … عنوان کرد.
انتهای پیام/۷