استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

علاقه مندی خراسان جنوبی به توسعه روابط با جمهوری چک در همه زمینه ها

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که خراسان جنوبی متمایل به توسعه روابط در همه زمینه ها با جمهوری چک است، گفت: این استان در زمینه های مختلف همچون محصولات کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و ...دارای پتانسیل های بسیار خوبی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وجه اله خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در دیدار با معاون وزیر امور خارجه کشور چک، اظهار کرد: خراسان جنوبی علاقه مند به توسعه روابط در تمامی زمینه ها با جمهوری چک است.
وی ضمن اشاره به تمایل دولت تدبیر و امید نسبت با برقراری ارتباط خوب ایران با سایر کشورهای دنیا، تصریح کرد: جمهوری چک،از کشورهای مهم اروپایی محسوب می شود که با آمدن وزیر امور خارجه ،همکاری بین دو کشور مذکور، برقرار می گردد.
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: این استان در بخشهای مختلف همچون صنایع دستی، گردشگری و محصولات کشاورزی، دارای پتانسیل های بسیار خوبی است که می تواند مورد توجه قرار گیرد.
خدمتگزار ضمن اشاره به وجود روابط حسنه ایران و جمهوری چک، عنوان کرد: در شرایط کنونی، با توجه به وجود تعامل بسیارخوب بین دو کشور ایران و چک، شرایط جهت خواهر خواندگی بیرجند با یکی از مراکز استانی در کشور جمهوری چک فراهم است.
وی با اشاره به ظرفیت های همکاری دو کشور ایران و چک، بیان کرد: در حال حاضر این آمادگی به صورت کامل وجود دارد که از این ظرفیت؛ برای انجام سرمایه گذاری در استان در یک تعامل دوسویه استفاده شود.
استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: در حال حاضر، بعد از توفیقات حاصل شده در مذاکرات هسته ای، ایران آماده تعامل و ارتباط دو جانبه با تمامی کشورهای دنیا ، از جمله کشور چک است..
استاندار خراسان جنوبی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری استان، عنوان داشت: کویر، به عنوان یک ظرفیت مهم برای گردشگران و طبیعت گردان اروپایی می تواند مورد توجه قرار گیرد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این که وجود معادن فلزی و غیرفلزی در این استان، یکی از دیگر از ظرفیت های مهم خراسان جنوبی است، اذعان داشت: در حال حاضر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی در خراسان جنوبی وجود دارد و سرمایه گذاری در بخش معادن نیز می تواند به عنوان یک زمینه مهم مورد توجه قرار گیرد.
خدمتگزار از مرز مشترک بین خراسان جنوبی و کشور افغانستان به عنوان یک ظرفیت بزرگ برای توسعه روابط اقتصادی یاد کرد و گفت: به طور یقین، این امر می تواند به عنوان یک مسیر مطمئن برای دستیابی تجار کشور چک به بازار بزرگ افغانستان مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه صحبت هایش با بیان این که خراسان جنوبی و همچنین شهرستان بیرجند بلحاظ وجود دانشگاهها، دانشجویان، اساتید و…. جزو استان های برتر کشور است، ابراز کرد: این استان، بلحاظ این موضوع،می تواند مورد توجه برنامه ریزان قرار گرفته و از ظرفیت علمی موجود در استان در جهت پیشبرد امور و تبادل علمی بین جمهوری چک وخراسان جنوبی استفاده گردد.
استاندار خراسان جنوبی در پایان با اشاره به این مطلب که خراسان جنوبی علی رغم هم مرز بودن با افغانستان، یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود، متذکر شد: بانک مرکزی آماده سرمایه گذاری تجار شما است و در این خصوص ،جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.
انتهای پیام ۱۰۱/