علت برافراشتن “پرچم‌های سیاه” توسط شهرداری تهران در روز برگزاری تنفیذ ریاست‌جمهوری چیست؟!+ پاسخ شهرداری

شهرداری تهران از روز گذشته اقدام به برافراشتن پرچم‌های سیاه در برخی از مناطق تهران کرده‌ است در حالی که از هفته گذشته اعلام شده بود که مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری امروز ۱۲ مرداد ماه برگزار می‌شود! معاون شهردار تهران توضیحاتی دراین‌باره ارائه داد.

به گزارش خاورستان،شهرداری تهران از روز گذشته اقدام به برافراشتن پرچم‌های سیاه و سیاه‌پوش کردن برخی از فضاهای شهری کرده‌ است در حالی که از هفته گذشته اعلام شده بود که مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری امروز ۱۲ مرداد ماه برگزار می‌شود!
ظاهراً، بهانه شهرداری تهران برای این اقدام عجیب، در پیش بودن ماه محرم است که البته با توجه به این‌که بیش از یک هفته تا روز نخست ماه محرم باقی ماند، این توجیه، نمی‌تواند توجیه منطقی برای اقدام اخیر مسؤلان شهرداری تهران باشد و از سوی دیگر، عملکرد شهرداری تهران طی سال‌های اخیر حکایت از آن دارد که مسئولان مدیریت شهر تهران در فضاسازی شهری برای مناسبت‌های مذهبی، اصلاً عملکرد و تحرک قابل‌قبولی نداشته‌اند و همواره این عملکرد شهرداری مورد انتقاد مردم تهران بوده است؛ از این رو، سیاه‌پوش کردن زودهنگام شهر آن هم در آستانه مراسم تحلیف و تنفیذ حکم رئیس‌جمهور جدید بسیار قابل تأمل است!
اما محمدرضا جوادی یگانه؛ معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره علت این اقدام عجیب شهرداری تهران اظهار کرد: طبق دستورالعملی که ابلاغ کردیم قرار نبود از روز گذشته نسبت به سیاه‌پوش کردن شهر اقدام شود اما برخی مناطق بدون توجه به دستورالعمل تعیین‌شده این کار را انجام دادند!
وی ادامه داد: زمان‌بندی تعیین‌شده برای آخر هفته بود یعنی مقرر بود از روز جمعه، سیاه‌پوش شدن شهر آغاز شود و شهر به استقبال محرم برود اما در چند نقطه از شهر این اقدام صورت گرفت که کار نادرستی بود و اصلاح انجام شد.
معاون شهردار تهران تأکید کرد: آنچه انجام شده بود مطابق دستورالعمل ابلاغی نبود بنابراین پرچم‌های سیاه نصب‌شده، جمع‌آوری شد.
در حالی که معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران مدعی شده است که پرچم‌های سیاه نصب‌شده در سطح شهر، جمع‌آوری شده است اما مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از برافراشته بودن پرچم‌های سیاه در برخی از مناطق تهران در روز جاری حکایت دارد!
منبع: تسنیم
انتهای پیام/۷