مدیرکل پزشکی قانونی تهران:

علت فوت مرحوم اولادی فردا به مرجع قضایی اعلام می‌شود

مدیرکل پزشکی قانونی تهران گفت: علت فوت مرحوم اولادی فردا به مرجع قضایی اعلام می‌شود.

به گزارش خاورستان به نقل از تسنیم، مسعود قادی‌پاشا مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در نشست خبری امروز خود، با اشاره به پرونده فوت مهرداد اولادی بازیکن فوتبال اظهار کرد: اقدامات معاینه ظاهری جسد مرحوم در مرکز کهریزک انجام شد و پس از مشخص شدن نتیجه سم‌شناسی، اظهارنظر قطعی تا عصر فردا به مرجع قضایی اعلام می‌شود.
وی ادامه داد: البته درصد بسیار کمی وجود دارد که به دلیل خوب نبودن نمونه‌ها جواب آسیب‌شناسی و علت فوت به روز شنبه یا یکشنبه هفته آینده موکول شود.
قادی‌پاشا همچنین درخصوص پرونده قتل دختربچه افغانستانی در ورامین گفت: باتوجه به تأکید رئیس کل دادگستری استان تهران مبنی بر تسریع و دقت در این پرونده، سعی کردیم با دقت و سرعت لازم، در این خصوص اظهارنظر کنیم.
وی با بیان اینکه معاینه ظاهری جسد ستایش به صورت تخصصی انجام شد افزود: در ارتباط با علت فوت مقتول این پرونده، تعدادی عکس از مرجع قضایی به پزشکی قانونی استان ارسال و در یک کمیته تخصصی جمع‌بندی لازم انجام شد و در بحث آزمایش‌ نمونه‌های سم‌شناسی نیز سعی کردیم در اسرع وقت کار را انجام دهیم.
مدیرکل پزشکی قانونی ادامه داد: در نهایت روز گذشته علت فوت تعیین شد و آن را به مرجع قضایی اعلام کردیم؛ درخصوص علت فوت و اینکه تجاوز صورت گرفته یا خیر، به صورت تخصصی اظهارنظر کردیم و اطلاع‌رسانی درباره آن برعهده قاضی پرونده است.
وی درباره نتیجه سلامت روان متهم این پرونده نیز گفت: نخستین جلسه کمیسیون متهم اوایل هفته جاری صورت گرفت؛ یک جلسه چند ساعته با حضور متخصصین روان‌پزشکی قانونی و متخصصین اطفال انجام شد اما برای اینکه اظهارنظر پزشکی قانونی از دقت لازم برخوردار باشد یکسری مدارک را از مرجع قضایی تقاضا کردیم که این مدارک با هماهنگی دادیار پرونده اخذ شد.
به گفته وی فردا مجددا جلسه کمیسیون برگزار می‌شود و نتیجه قطعی درباره سلامت روان متهم این پرونده عصر فردا مشخص می‌شود.
انتهای پیام/