نماینده مجلس شورای اسلامی:

علم؛ ترورشدنی نیست/ انتقام نگیریم، دشمن گستاخ‌تر می‌شود

خسروی گفت: این‌که برخی می‌گویند نباید مقابله کنیم و انتقام خون شهید فخری‌زاده را نگیریم، درست نیست چراکه هم در منابع دینی ما و هم در تجربه نشان داده شده است، اگر انتقام نگیریم، دشمن بیشتر جلو می‌آید.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: مهم‌ترین هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی این است که مانع پیشرفت جمهوری اسلامی شوند.
وی با بیان این‌که شهید فخری‌زاده نماد توسعه هسته‌ای و حتی در زمینه مقابله با بیماری کرونا بود افزود: دشمنان، پیشرفت جمهوری اسلامی را نمی‌توانند ببینند و با اختراع، انسان و هرچه باشد، مبارزه می‌کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان از سال‌های گذشته دنبال ترور شهید فخری‌زاده بودند و نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیستی، از این شهید به عنوان مانعی که باید از سر راه بردارد، نام برده بود.
اگر انتقام نگیریم، دشمن بیشتر جلو می‌آید
خسروی در خصوص اشتیاق برخی افراد برای مذاکره با غرب باوجود جنایت‌های غربی‌ها، تصریح کرد: در مذاکره نباید از خودمان ضعف نشان دهیم و در گفته‌های ما عطش ایجاد نشود که دنبال مذاکره هستیم بلکه آمریکایی‌ها خلاف مقررات بین‌المللی از برجام خارج شدند و آن‌ها باید دنبال ما باشند.
وی افزود: این‌که برخی می‌گویند نباید مقابله کنیم و انتقام خون شهید فخری‌زاده را نگیریم، درست نیست چراکه هم در منابع دینی ما و هم در تجربه نشان داده شده است، اگر انتقام نگیریم، دشمن بیشتر جلو می‌آید.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که آمریکایی‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند، اعلام کردند اگر جمهوری اسلامی ایران انتقام بگیرد، بیش از ۵۰ نقطه از ایران را می‌زنیم اما مشاهده کردید جمهوری اسلامی انتقام گرفت و آمریکایی‌ها جرأت نکردند حتی یک نقطه از ایران را بزنند.
خسروی افزود: امیرالمومنین علیه‌السلام در نهج‌البلاغه می‌فرمایند شما به دشمن هجمه برید، قبل از این‌که آن‌ها با شما بجنگند. افرادی که صبر کردند تا دشمن تا دالان خانه‌شان بیاید، سپس دفاع کردند، ذلیل شدند.
اگر آرامشان بگذارید، آرامتان نخواهند گذاشت
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) تعبیر جالبی دارند و می‌فرمایند اگر آرامشان بگذارید، آرامتان نخواهند گذاشت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی، زمانی اعلام کرده بود “حفاظت‌ها برای دهه ۶۰ بود و اکنون نیازی به حفاظت از افراد نیست و منافقان را در کشور نداریم.” اما این‌گونه نیست و نباید دچار افراط و تفریط شویم.
همیشه بیداری‌مان را حفظ کنیم
خسروی با بیان این‌که ما باید همیشه بیداری‌مان را حفظ کنیم افزود: باید حفاظت ادامه داشته باشد چراکه دشمن نشان داد، همیشه حضور دارد و امیرالمومنین علیه‌السلام فرمودند هرکسی بخوابد، دشمنش همیشه بیدار است.
وی اظهار کرد: دولت‌مردان باید مواظب باشند روی بازرسی‌هایی که از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد، درز اطلاعاتی پیدا نکنند و اشخاص ما لو نرود. افراد نیز باید مراقبت کنند و دولت نیز باید حفاظت از اطلاعات را فراهم کند.
علم، ترورشدنی نیست
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که خصومت دشمن با اصل نظام و مردم است گفت: دشمنان اگر با برخی افراد خصومت دارند، چرا علم را ترور می‌کنند؟
خسروی با بیان این‌که دشمن ممکن است فرد را تررو کند اما علم، ترورشدنی نیست افزود: همچنان که دیگران، راه شهیدان تهرانی‌مقدم، شهریاری، علی‌محمدی و رضایی را ادامه دادند، شهید فخری‌زاده نیز شاگردانی تربیت کرده که مسیر این شهید را ادامه می‌دهند.
ترورهای کور نشانه استیصال دشمن است
وی اظهار کرد: ترورهای کور نشانه استیصال دشمن است چراکه نمی‌تواند به اهدافش برسد؛ پس به ترور سرمایه‌های انسانی ما روی می‌آورد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین منبع کشور برای پیشرفت، نیروی انسانی است و دشمنان، نیروهای انسانی را شناسایی می‌کنند و به شهادت می‌رسانند.
خسروی تأکید کرد: باید مراقب باشیم تا این ترورها، تکرار نشود.
انتهای پیام/۴