نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

علم و فناوری؛ شاخصه مهم توسعه و قدرت/ استعمار فرهنگی، خطرناک‌ترین نوع استعمار است

خسروی گفت: در جهان امروز یکی از مؤلفه های توسعه و شاخصه های قدرت، تحصیل علم و دستیابی به فناوری های نوین علمی است که ما هم باید با کسب علم در جهان قدرت افزایی کنیم و برای قوی شدن در این مسیر حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم تجلیل از نخبگان علمی و برترین های آزمون سراسری ۹۹ مرکز استان، در خصوص اهمیت علم، گفت: اگر علم برای رضای خدا کسب شود، از انسان صیانت می کند، این درحالی است که انسان برای کسب ثروت، باید شبانه روز تلاش کند و برای حفاظت از آن هم، باید از سلامت جسم و روان خود خرج کند و بعدا هم باید پاسخگوی نحوه کسب و طریقه مصرف آن نیز باشد.
وی افزود: باید از فرصت ها و موقعیت هایی که در طول زمان و مکان به دست می آوریم، بیشترین و بهترین استفاده را ببریم. همچنین هرکدام از ما به عنوان عضوی از جامعه و حکومت اسلامی، نسبت به آرمان های اسلام، انقلاب و خون شهدا مسئول هستیم و باید در راه اعتلای این آرمانها با تمام توان تلاش کنیم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تحصیل و جهاد علمی را لازمه تکامل و تداوم روند رو به رشد انقلاب در گفتمان جهانی دانست و بیان کرد: در جهان امروز یکی از مؤلفه های توسعه و شاخصه های قدرت، تحصیل علم و دستیابی به فناوری های نوین علمی است که ما هم باید با کسب علم در جهان قدرت افزایی کنیم و برای قوی شدن در این مسیر حرکت کنیم.
خسروی اظهار کرد: اگر در زمینه های علمی قدرت نداشته باشیم شکست می خوریم، البته ما علم را نه برای سلطه بر جوامع بشری بلکه برای خدمت و نجات انسان ها می خواهیم.
وی یادآور شد: در دین مبین اسلام تزکیه بر تعلیم مقدم است که این مسیر را انقلاب، به ما آموخته است. همچنین برای ثمر بخش بودن محفوظات علمی، تذهیب و تقویت مکارم اخلاق لازم و ضروری است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی جنایاتی از جمله ناکازاکی و هیروشیما را محصول تفکر کسب علم برای استثمار و استعمار انسان ها و تحصیل علم در جوامع مادی دانست و افزود: در واقع چون استعمار فرهنگی هویت فردی، اجتماعی، اخلاقی و اعتقادی جوامع را هدف قرار می دهد، می توان آن را به عنوان خطرناک ترین نوع استعمار دانست.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴