پدر 6 قلوهای کرجی:

علی رغم کارگری و مستاجری، پیشنهاد مهاجرتِ سفارت آلمان را رد کردم/ از دفتر مقام معظم رهبری با من تماس گرفتند

سلیمان طلبی پدر همان 6 قلویی که روز گذشته در کرج به دنیا آمدند، این جوان 28 ساله ماجرای جالب پدر شدنش را برای خبرنگار تیتریک تعریف کرده است که در ادامه می خوانید.

به گزارش خاورستان به نقل از تیتریک، ۲۸ ساله است، روزهایش را با کارگری به شب می رساند، در یک خانه ۶۰ متری زندگی می کند و زندگی ساده ای دارد اما با یک اتفاق، به سر خط خبرها مبدل شد تا بار دیگر بیمارستان کمالی کرج را بر سر زبان ها بیاندازد.
سلیمان طلبی پدر همان ۶ قلویی که روز گذشته در کرج به دنیا آمدند؛ ماجرای جالب پدر شدنش را اینگونه برای خبرنگار تیتریک، می گوید؛” اصالتا اهل آذربایجان غربی هستم اما در فردیس زندگی می کنم، همسرم در زایمان دوم ۶ قلو به دنیا آورد که ۳ نوزاد پسر و ۳ نوزاد دیگر دختر هستند.
سال ۹۴ ازدواج کردیم، فرزند اولم بنیامین ۴ سال سن دارد و پسر است، خوشبختانه فرزندان و همسرم در وضعیت خوبی به سر می برند اما نوزادان به بخش nicu منتقل شده اند و از این جهت خدا را شاکر هستم.
برای ۳ دخترم اسامی سوین، سلین و سلنا و برای ۳ پسرم اسامی امیرعلی، امیرمهدی و ابوالفضل را انتخاب کرده ام، البته در خواب به همسرم گفته بودند که نام دو پسرش را امیرمهدی و ابوالفضل بگذارد.
در ماه های اول بارداری همسرم که ۲۰ سال سن دارد، به چند مرکز سونوگرافی مراجعه کردیم و پس از اینکه به ما اعلام کردند که همسرم ۶ قلو باردار است شوکه شدیم.
کارگر فصلی و مستاجر هستم، از اینکه خداوند ۶ فرزند سالم به من عطا کرده است خوشحالم اما به واسطه اینکه کارگر هستم از خیرین، مسئولین و دولت انتظار دارم که به خانواده ای ۳ نفره که یکباره ۹ نفر شده اند کمک کنند.
همان روز اول یک میلیون تومان هزینه پوشاک ۶ نوزاد شد و احتمالا تا یک ماه در بیمارستان می مانند، البته دکتر حسین کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز به بیمارستان کمالی نامه ای نوشته است تا نسبت به بنده مساعدت لازم انجام شود.
زمان بارداری همسرم، سفارت آلمان پیشنهاد داد که مهاجرت کنیم تا هزینه های زایمان و نگهداری فرزندانم رایگان شود اما به آنها اعلام کردم که کشورم را ترک نمی کنم.
به این موضوع فکر می کنم که ۹ نفر چگونه می توانند در یک واحد ۶۰ متری زندگی کنند، ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت می کنم و کرایه هم غقب افتاده است و هر لحظه ممکن است ما را از خانه بیرون کند، قطعا ۶ کودک را نمی توان به تنهایی بزرگ کرد و باید برای آنها پرستار بگیرم.
۴ ماه پیش به بیت رهبر معظم انقلاب نامه نوشتم و خوشبختانه ۳ روز پیش از دفتر مقام معظم رهبری با من تماس گرفتند و کد ملی من را یادداشت کردند، این در حالی است که همان نامه را به دستگاه های دولتی هم ارسال کردم اما هیچ واکنشی نشان ندادند”.
این پدر جوان حرفش را با خنده به اتمام رسانده و می گوید؛ به قول دکتر فریبا بهنام که متخصص زایمان همسرم است ما تنها ۶ قلوهای ایران را در حال حاضر داریم.
انتهای پیام/۴