مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی:

عمده مشکلات ما مربوط به طرح های کشاورزی است

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی با بیان این که عمده مشکلات ما مربوط به طرح های کشاورزی است، گفت: حدود 20 میلیارد تومان مبلغ ابلاغی بانک توسعه تعاون استان طی مرحله اول و دوم در سال گذشته بوده که 9 میلیارد تومان آن مربوط به مرحله اول است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا ملایی مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان اظهار کرد:تعداد کل طرح های معرفی شده به بانک توسعه تعاون استان،۶۸ طرح به مبلغ بیش از ۹۴ میلیارد تومان بوده است.
وی افزود:طرح های مذکور شامل ۹ طرح در حوزه خدمات و فناوری اطلاعات،۱۱طرح در حوزه گردشگری،۷ طرح در حوزه صنایع دستی،۴ طرح در حوزه سرمایه در گردش روستایی و….بوده است.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی با اشاره به این که هیچ مشکلی در بحث پرداخت تسهیلات در استان نداریم،یادآور شد:حدود ۲۰ میلیارد تومان مبلغ ابلاغی بانک توسعه تعاون استان طی مرحله اول و دوم بوده که ۹ میلیارد تومان آن مربوط به مرحله اول است.
وی ادامه داد:مجموع پرداختی ما در بحث تسهیلات اشتغال بیش از ۱۳ میلیارد تومان بوده است.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی با بیان این که عمده مشکلات ما مربوط به طرح های کشاورزی است،عنوان کرد:تا به امروز، بیش از ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در بحث صنایع مصوب کردیم.
امیر حسام قزلباش مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه ضمن اشاره به بحث اشتغال پایدار روستایی و عشایری،تبیین کرد:در این زمینه تاکنون، ۲۳۷ فقره پرونده با مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان به بانک کشاورزی معرفی شده است.
وی اضافه کرد: تاکنون با ۱۱ طرح مصوب و آماده،قرارداد منعقد شده و ۶ طرح نیز پرداخت شده که مبلغ مجموع این طرح ها، ۹ میلیارد تومان است.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که در مجموع ۵۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به این بانک ابلاغ شده که آماده پرداخت است،یادآور شد: در حال حاضر تکمیل۳۰ فقره پرونده با مبلغ ۲۱ میلیارد را داریم.
قزلباش با بیان این که استعلام و ارائه وثیقه متقاضیان از جمله مواردی است که سبب طولانی شدن روند پرداخت تسهیلات اشتغال در سطح بانک ها می شود،ابراز کرد:در راستای ارزیابی وثایق و ضامن ها تا ۲ میلیارد تومان را کارشناس بانک انجام می دهد اما مبالغ بالاتر باید توسط کارشناس دادگستری تایید شود که این نیز پروسه پرداخت را طولانی می کند.
وی تاکید کرد:لازم است که قبل از معرفی طرح ها به بانک، بررسی اولیه توسط کارشناس بانک و همچنین دستگاه اجرایی انجام شود تا روند پرداخت تسهیلات کوتاه تر و تسریع شود.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی ۸۹ درصد طرح های معرفی شده به این بانک را مربوط به بخش کشاورزی دانست و یادآور شد: در بخش صنایع دستی و گردشگری و دانش بنیان نیز پرداختی انجام دادیم.
قزلباش مطرح کرد:یکی از پیشنهادات ما آن است که کمیته تخصصی بازاریابی و احصاء پروژه های بزرگ اشتغال در استان تشکیل شود چرا که اگر در حوزه اشتغال به سمت پروژه های بزرگ نرویم قطعا اشتغالزایی پایین خواهد بود.
انتهای پیام/ ۱۰۱