امام جمعه طبس مطرح کرد

عمر ۴۲ ساله انقلاب اسلامی دلیلی بر کارآمدی آن/ ضعف مدیریتی عامل مشکلات اقتصادی است

حجت‌الاسلام محمدی با بیان این‌که بخش عمده مشکلات اقتصادی مربوط به ضعف مدیریت و عدم‌توجه برخی مسئولان به توانمندی‌های داخلی است گفت: از مهم‌ترین دلایل ماندگاری و کارآمدی این انقلاب، عمر 42 ساله و ادامه راه و اهداف آن است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از جمله مهم‌ترین عواملی که سبب شد انقلاب اسلامی بعد از ۴۲ سال همچنان به راه خود ادامه دهد، همان عوامل پیروزی انقلاب یعنی معنویت، ایمان، بصیرت و حضور وحدت مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب و همچنین رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بوده است.
وی افزود: تا زمانی هم که مردم به نقش خود واقف باشند و با بصیرت و پیروی از رهبری های پیامبرگونه رهبر انقلاب، در صحنه باشند، این انقلاب استوار به راه خود ادامه خواهد داد.
ضعف مدیریتی عامل مشکلات اقتصادی
حجت‌الاسلام محمدی در خصوص مشکلات اقتصادی مردم بیان کرد: بخشی از این مشکلات مرتبط با دشمنان این نظام و وضع تحریم ها است، اما بخش عمده آن مربوط به ضعف مدیریت و عدم توجه برخی مسئولان به توانمندی های داخلی است.
امام جمعه طبس با بیان اینکه در حالی که مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که کلید حل مشکلات، در داخل است، گفت: اما متاسفانه مسئولان همچنان با دید به خارج از کشور، مذاکره و رابطه با دشمنان نظام، دنبال کمک اجانب برای رفع مشکلات هستند. در حالی که اگر به نیروی توانمند انسانی و توانمندی های داخلی و منابع غنی و سرشار، توجه شود، قطعا مشکلات فروکش خواهد کرد.
کوتاه کردن دست مفسدان از بیت المال؛ مطالبه امروز مردم
حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه مسئولان با شعار و وعده هایی که برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی دادند، از مردم رأی گرفتند، گفت: اکنون مطالبه اجرای عدالت حق طبیعی مردم است که اگر در زمان خودش به این مطالبه پرداخته شود، موثرتر خواهد بود. همچنین امید است مردم در انتخابات آینده و پیش رو، انتخاب دولت جوان، مومن و انقلابی را مورد توجه خود قرار دهد.
وی تصریح کرد: امروز فسادها، نابرابری ها و ناعدالتی ها مردم را نگران کرده است. مردم قانع هستند اما وقتی می بینند که امکانات در کشور وجود دارد و اختلاس ها و فسادهای مالی سبب ایجاد فاصله طبقاتی و مشکلات شده است، مطالبه به حق آنها مبارزه با فساد و کوتاه کردن دست این افراد از بیت المال است.
امام جمعه طبس با تاکید بر اینکه مسئولان باید توجه بیشتری به رفع مشکلات داشته باشند، افزود: در این راستا، یکی از مطالبات به حق مبارزه با فساد است که قوه قضائیه، دستگاه های امنیتی و نهادهای نظارتی و اطلاعاتی باید در این زمینه خوب عمل کنند.
حجت‌الاسلام محمدی بیان کرد: طی عمر ۴۲ ساله انقلاب و نظام اسلامی، عمده رفع مشکلات و گرفتاری ها توسط مقام معظم رهبری و نهادهای انقلابی و مردمی بسیج و سپاه بوده است که انقلاب و آرمان هایش را در عرصه های مختلف تثبیت، جنگ را اداره و توطئه ها را خنثی کردند.
مزدوران داخلی آب به آسیاب دشمن می‌ریزند
وی اذعان کرد: در حالی که نهادهای انقلابی بسیار نقش آفرین بوده و تاثیرات بسیار شگرفی داشته اند، متاسفانه دائما توسط اجانب مورد تخریب قرار می گیرند. همچنین برخی از جاهلان و مزدوران داخلی نیز آب در آسیاب دشمن ریخته و علیه این نهادهای دلسوز انقلاب و نظام عمل می کنند که البته مردم با بصیرت خود این توطئه ها را نقش بر آب کرده و می‌کنند.
امام جمعه طبس ادامه داد: طی عمر انقلاب و نظام اسلامی، چهره های موثری در پیشبرد اهداف و رشد آن نقش آفرین بوده اند که از جمله این چهره های برجسته می توان به شهید سلیمانی و علامه مصباح یزدی اشاره کرد که در تمام عمر خود در راستای اهداف نظام و انقلاب حرکت کردند و خوب درخشیدند. همانطور که علامه مصباح یزدی چهره تاثیرگذاری در اندیشه اسلامی و تبیین اسلام ناب محمدی بود و اگر درایت و مدیریت شهید سلیمانی بر جبهه مقاومت نبود، کشورهای منطقه به آتش کشیده می‌شد.
تبلیغات مسموم دشمن برای جدایی مردم از حاکمیت/ عمر ۴۲ ساله انقلاب دلیلی بر کارآمدی
حجت‌الاسلام محمدی یادآور شد: با توجه به اینکه انقلاب و نظام اسلامی با اقتدار راه خود را ادامه می دهد، تحمل اینکه کشوری استعماری با استقلال راه خود را ادامه می دهد، برای دشمن سخت است. به همین دلیل دشمنان هر کاری که توانستند از جنگ و تحریم و ترور، علیه این انقلاب انجام دادند تا سد راه آن شوند، اما نتوانستند.
وی تصریح کرد: امروز دشمنان دنبال جنگ رسانه ای هستند و تلاش می کنند تا با تبلیغات مسموم خود، مردم را از حاکمیت جدا کنند، اما مردم با هوشیاری خود جواب این توطئه ها را می دهند. البته خواص هم با توجه به تاثیرگذاری خود، باید در این خصوص روشنگری کنند.
حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه از مهم ترین دلایل ماندگاری و کارآمدی این انقلاب، عمر ۴۲ ساله و ادامه راه و اهداف آن است، افزود: این انقلاب کارآمدی خود را با حفظ خودش اثبات کرده است. اما در این مسیر مردم باید مراقب ترفندها و کمین های دشمن برای به چالش کشیدن نظام اسلامی بوده و در گام دوم انقلاب، تمدن سازی و مقدمه سازی برای ظهور حضرت حجت(عج) باشند.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴