نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

عملکرد نهادهای فرهنگی و آموزشی رضایت‌بخش نیست

آیت‌الله عبادی با اشاره به اهمیت بالای موضوع آموزش در سطح جامعه گفت: کار آموزشی و فرهنگی باید از محیط خانواده شروع شود و بعد در محیط مدرسه، حوزه و دانشگاه تکمیل شود که تصور بنده بر این است که از این موضوع فاصله داریم.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی کشور ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: حوزه و دانشگاه دو بال رشد و پرواز و رسیدن به اهداف انقلاب و تمدن اسلامی هستند.
آیت‌الله سید علیرضا عبادی اظهار کرد: اگر در حوزه و دانشگاه ساز و کارها به نحو مطلوب انجام شود وصول به اهداف انقلاب برای جامعه تسهیل می شود و اگر چنانچه این دو در وصول به اهداف توفیقی حاصل نکنند، جامعه هم توفیقی حاصل نخواهد کرد.
وی ادامه داد: اصناف و گروه های مختلفی در سطح جامعه در پروژه ها و طرح هایی کار می کنند و نسبت به محصول خروجی خود اطلاع دارند و پاسخگو هستن، اما در شرایط فعلی اگر از نهاد های آموزشی بپرسیم که چه می کنید؟ نمی توانند پاسخ دهند، چون اگر بتوانند پاسخ دهند معنی آن این است که ما این محصول را تحویل خواهیم داد.
امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی آرمان ما، آرمان اسلامی است و هدف ما این است که نهضت،انقلاب،دولت،جامعه و تمدن اسلامی ایجاد کنیم ، آیا ساز و کار موجود می تواند این کار را انجام دهد و ما را به این آرمان برساند؟
وی اضافه کرد: کار ما وقتی می تواند رضایت بخش باشد که بتواند پاسخگو باشد و نتیجه و خروجی کار ما را از جهات مختلف سیاسی، فرهنگی، حقوقی،آموزشی و غیره مشخص کند و شهدا،آزادگان و جامعه که امور را به ما سپرده اند را خاطر جمع کند که ما این کار را خواهیم کرد و به نتیجه خواهیم رساند.
آیت‌الله عبادی تصریح کرد: کار آموزشی و فرهنگی باید از محیط خانواده شروع شود و بعد در محیط مدرسه، حوزه و دانشگاه تکمیل شود که تصور بنده بر این است که از این موضوع فاصله داریم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: گاهی از مقامات بالا به صورت ابهام سوال می شود که شما برای انقلاب و امام زمان سرباز تولید می کنید یا پیاده نظام برای انگلیس می سازید؟ البته به هر نسبتی و هر قدمی که برداشته می شود و مسئولین متعهد و دلسوزی که مثل شمع می سوزند و تلاش می کنند هم پیش خدا و هم پیش خلق اینها مخفی نیست، ما دعاگوی همه شان هستیم.
وی افزود: آقای دکتر ولایتی جزو سابقین سابقینی است که دارای سلامت نفس و اندیشه انقلابی است و تجربیات کافی و سیاست سالم دارد و وجود ایشان و همکارانی که انتخاب می کنند تاثیر داشته و تاثیر دارد، اما هیچ کدام از اینها قانع کننده نیست همانطور که کار خود ما قانع کننده نیست، فرقی نمی کند همه یکی هستیم بحث ما وشما نیست بحث یک حرکت است به سمت آن قله ی بالای ارزشهای الهی و اسلامی لذا هیچکدام نباید قانع نباید باشیم
آیت‌الله عبادی تاکید کرد: در عین حالی که باید هم تلاش کرد و هم تشکر و دعا کرد اما به هر حال این راه یک راه است که در بعثت همه پیغمبران و بعد از آن در وجود مقدس امیرالمومنین و ائمه (علیهما سلام) و همه آنهایی که به راستی برای این کار ساخته شده اند مانند، ابوذرها، مقداد ها، سلمان ها بوده است.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در پایان خاطر نشان کرد: ضمن تشکر و دعا برای شما بزرگواران، یک نکته را نباید انکار کرد که راه بسیار طولانی را پیموده ایم اما راه بسیار طولانی هم در پیش داریم که باید عزم ها راسخ شود و کمربندها محکم تر بسته شود تا این مسیر طولانی را طی کنیم، به هر حال باید ایده آل فکر کرد ولی به ایده آل اتکا نکرد بلکه باید به عمل اتکا کرد.
انتهای پیام/۱۴۳